Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 marca 2021 roku

1. Dzisiaj ofiary składane do skarbony przeznaczymy na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi
o. Mariusz Bartuzi ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych. Więcej informacji o Ojcu Rekolekcjoniście na naszej stronie w internecie. Program jest wyłożony na ławkach w kościele, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Wszystkie nauki będzie można śledzić na naszej stronie www.parafiaostrowko.info.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

4. W czwartek obędzie się spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza czyli Lektorów i Ministrantów o godzinie 17.00 – rozpoczęliśmy przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Chętne osoby dorosłe, które chcą aktywnie się włączyć w liturgię zapraszam do osobistego kontaktu ze mną.

5. W piątek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Mszę św. odprawimy w kaplicy św. Józefa wypraszając u Niego łaski dla naszej parafii na czas rekolekcji. Przy gazetach są bezpłatne modlitewniki do św. Józefa. Można zabrać i używać do prywatnych modlitw.

6. W piątek – III miesiąca – Droga Krzyżowa i Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem o godzinie 16.30.

7. W piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

8. Za tydzień składka inwestycyjna.

9. Dziękuję Rodzinom dbającym o czystość świątyni. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej o przygotowanie kościoła: Joanna Ciężobka, Marek Domalik, Czesław Domalik.

10. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne oraz paschaliki na Wielką Sobotę. Do Caritas odprowadzamy 6 zł. Ofiara jest dowolna. Jest do odebrania numer specjalny o św. Józefie dla osób, które zamówiły.

11. Zbliża się uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Są do zabrania deklaracje i broszurka z modlitwami na Tydzień Modlitw o ochronę życia.

12. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela”.

Ogłoszenia, o które proszono:

Jutro 15 marca upływa termin l raty podatków od nieruchomości i rolnego. Informuję, że jeszcze jutro w godz. 15 do 18 można dokonać wpłaty u Sołtysa w Nowej Remizie. Przypominam też o uregulowaniu wpłat na remont sieci wodociągowej. Sołtys

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *