Ogłoszenia duszpasterskie 03.10.2021

27 Niedziela zwykła – 3 października 2021 roku

1. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka  z Asyżu

wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

sobota – wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa

2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętego Franciszka. Dzień w którym dziękujemy Bogu za piękny świat, który stworzył oraz wsłuchując się w “wołanie ziemi”. Można od ministrantów zabrać poświęcony medalik św. Franciszka.

3. W ubiegłą niedzielę do puszki na cele młodzieży naszej archidiecezji złożono 502 zł. A w niedziele inwestycyjną ofiar wyniosły 3255 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na różne cele naszej wspólnoty jak i osób potrzebujących.

4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Mszy św. o 8.00. Dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów zachęcam do włączenia się do modlitwy różańcowej w naszym kościele. Dla dzieci są przygotowane listy od Matki Bożej, które mogą gromadzić sobie w specjalnej kopercie.

5. W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o 17.00.

6. Za tydzień Niedziela Papieska, ofiarami wspierać będziemy Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielę i złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Tatrzańskiej: Danuta Pajerska, Anita Stramek, Justyna Domalik.

8. Jest nowy numer „Niedzieli” i dla dzieci „Staś” na październik.

Podziękowania:
Chciałbym wyrazić wdzięczność Wszystkich Parafian za piękną uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Wszystkim grupom parafialnym: OSP, Odział Związku Podhalan, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Kapeli Góralskiej, Różom Żywego Różańca, Radzie Parafialnej, Scholii dziecięcej i młodzieżowej, Orkiestrze z Nowego Targu, Służbie Liturgicznej Ołtarza, pocztom sztandarowym, za posługę przy feretronach, baldachimie, dzieciom w strojach komunijnych oraz dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz wszystkich indywidualnym osobom: p. Agnieszce za dekorację, p. Bogdanowi za troskę o całość uroczystości, Mateuszowi Trąbce za piękny przebieg uroczystości od strony muzycznej, p. Arlecie i Marysi za pomoc w kuchni. Bóg zapłać.

Wszystkim niech wyprasza potrzebne łaski nasz patron św. Michał Archanioł.

Ogłoszenie o które proszono:
Jerycho Różańcowe w Ludźmierzu trwa 2 – 9 października. Nasza parafia swoje czuwanie będzie mieć w tym tygodniu 6.10. (środa) rano od 4.00 – 8.00. Zachęcamy do włączenia się w uczestnictwo w tej pięknej inicjatywie modlitwy różańcowej.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *