Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 roku

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Rozpoczyna się w liturgii okres zwykły w ciągu roku – obowiązuje kolor zielony szat liturgicznych. Za tydzień kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj ofiary składane do puszki przeznaczone będą dla p. Grabarza w podziękowaniu za troskę o parafialny cmentarz. Podpisane koperty z imienia i nazwiska oraz adresem zostaną wprowadzone do systemu obsługującego cmentarz. Dbajmy wszyscy o nasz cmentarz.

3. Dziękuję za dar ołtarza „Bajkowemu Przedszkolu”: które ofiarowało tydzień temu w czasie Mszy św. dla dzieci, futerał na monstrancję.

4. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. za wyjątkiem poniedziałku i środy.

5. W poniedziałek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła połączone z Litanią do Serca Pana Jezusa o 16.30.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy iLitania do Serca Pana Jezusa o 16.30.

7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Chcemy się do niej przygotować. Stąd w środę po Mszy św. w kościele odbędzie się zebranie rodzin, które proszone są o przygotowanie ołtarzy na procesją Bożego Ciała z ul. Gorczańskiej:

I Ołtarz: p. Stanisława Subisz, Stefania Byrdak, Teresa Kołat;
II Ołtarz: p. Jan Szenderewicz, Anna Luberda, Barbara Perełka;
III Ołtarz: p. Anna Klimowska, Dorota Klimowska, Iwona Przybocka;
IV Ołtarz: p. Joanna Szumal, Małgorzata Przybocka, Jerzy Kasprzak.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o podjęcie troski o nasz parafialny kościół: p. Czesława Pierchlak z ul. Gorczańskiej oraz Stanisława Gucwa, Tadeusz Kołat, Barbara Gallik z ul. Wesołej – od przyszłej niedzieli zgodnie z sugestią parafian do sprzątania będą proszone po 4 rodziny.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, oraz „Różaniec” a dla dzieci „Staś” i „Anioł Stróż”.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Od 10 czerwca w kinach można oglądać film „Nakręcony tata”. To pogodna historia rodziny, której życie wywraca do góry nogami niespodziewana popularność ojca w mediach społecznościowych. Przezabawna komedia o ojcu, rodzinie i Słowie Bożym, w którym zawsze warto szukać natchnienia i rozwiązania problemów. Wartościowy film dla całej rodziny. Szczegóły na plakacie.