Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2022

25 Niedziela zwykła – 18 września 2022 roku

1. Dzisiaj obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież w dniu św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Ofiary składane do skarbony, która jest przy wejściu poznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

Drogiemu solenizantowi ks. seniorowi Stanisławowi w dniu Patrona składamy najlepsze życzenia: dobrego zdrowia i opieki św. Stanisława, niech wyprasza potrzebne łaski u Boga. Szczęść Boże.

2. Kalendarz liturgiczny

wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon
                              i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

środa – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty

piątek – wspomnienie św. Pio z Petrelciny, prezbitera

2. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne: OSP, Odział Związku Podhalan, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Kapelę Góralską, Róże Żywego Różańca, Radę Parafialną, Scholę dziecięcą i młodzieżową, Służbę Liturgiczną Ołtarza, poczty sztandarowe oraz wszystkich gości przybywających na wspólne przeżycie tego czasu z nami. Sumę odprawimy o godzinie 11.30 a następnie będzie procesja eucharystyczna. Naszej uroczystości przewodniczyć będzie ks. kanonik Adama Uniwersał – proboszcz parafii w Gronkowie, obchodzący srebrny jubileusz kapłaństwa. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich parafian o włączenie się w uświetnienie tego dnia, proszę o posługę przy sztandarach, feretronach, baldachimie, zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. OSP serdecznie proszę o tradycyjną pomoc przy zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich przybywających do nas na tę uroczystość.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30. Po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

4. W sobotę o godzinie 17.00 będzie spowiedź przed odpustem. A o 17.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

5. Dziękuję tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię i złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień – na odpust zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc a w szczególności prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: Zofia Orlińska, Maria Wolińska, Bernadeta Gut, Maria Dębska, Anna Dębska, Andrzej Dębski.

6. Jest nowy numer „Niedzieli” wraz z dodatkiem „Bliżej życia z wiarą” a dla dzieci „Staś”.

7. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz do Sanktuarium w Mogile w terminie 8 października 2022 (sobota). Koszt całkowity wraz z biletami wstępu do muzeum i przewodnikiem 50 zł (cena przy minimum 40 osobach). Chętne osoby proszę, by zapisywały się w zakrystii lub kancelarii.

Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia a wszystkim niech wyprasza na ten tydzień szczególne łaski nasz patron św. Michał Archanioł.

Ogłoszenie o które proszono:

Zebranie wiejskie i Wspólnoty leśnej odbędzie się w czwartek 22 września 2022 r. w Nowej Remizie o godz. 18.00.  Temat: Sprawy bieżące wsi oraz fundusz sołecki na 2023 r.  Sołtys

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *