Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
26 marca 2023 roku

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy o. Piotra i prosimy o Słowo Boże dla naszej wspólnoty parafialnej.

2. Za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu z serca płynące Bóg zapłać. Składka inwestycyjna to kwota: 3692 zł.

3. Odwiedziny Chorych z Komunią św. w poniedziałek od 14.00. Proszę dzisiaj zgłosić osoby chętne w zakrystii

Spowiedź wielkopostna będzie we wtorek w następujących godzinach:

7.00  – 8.00 – dla dorosłych
9.50 – klasy 4 – 6

16.30 – 18.00 – dla dorosłych
19.00 – 19.30 – dla młodzieży

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30. Zakończenie rekolekcji i błogosławieństwo rekolekcyjne. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczamy na potrzeby rekolekcji.

5. W piątek jedna wspólna – Parafialna Droga Krzyżowa o godzinie 19.00. Wyruszamy z pod Ośrodka Zdrowia. Będziemy szli ul. Za Potokiem, Pańską, Kamieniec, koło remizy i ul. Orkana. O niesiemy Krzyża prosimy następujące grupy:

I. Straż Pożarna
II. Lektorzy
III. Dzieci z klasy I – VI
IV. Związek Podhalan
V. Kandydatów do Bierzmowania z klasy VII i VIII
VI. Koło Gospodyń
VII. Schola dziecięca
VIII. Róże Żywego Różańca
IX. Schola młodzieżowa
X. Ojcowie
XI. Matki
XII. Jaferniocek
XIII. Ministranci
XIV. Rada Parafialna

Na Drogę Krzyżową proszę zabrać świece.

6. W sobotę – pierwszą miesiąca różaniec za Ojczyznę o godzinie 17.15, który prosimy, by poprowadziła 4 Róża a potem nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Za Tydzień Niedziela Palmowa. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie przed Sumą. O godzinie 11.00 poświęcenie palm i tradycyjna procesja z palmami. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do wykonania palm. Konkurs na największą i najpiękniejszą palmę odbędzie się po Sumie. Nie będzie Drogi Krzyżowej po Sumie.

8. Dziękuję Rodzinom dbającym o czystość świątyni i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu o przygotowanie kościołaprosimy mieszkańców ul. Tatrzańskiej: p. Łęczycka Elżbieta i ul. Orkana: Machowska Stanisława, Hebda Helena, Krawiec Maria. Rada Duszpasterska ustaliła, że osoby które ukończyły 75 roku życia i mieszkają samotnie nie będą proszone do sprzątania kościoła. Gdyby miały życzenie, by się włączać w to dzieło mogą to czynić nadal.

9. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.

12. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela” a dla dzieci „Staś” na kwiecień.

Zarząd Spółki Wodnej informuję, że dzisiaj w  godzinach 16.00 do 19.00 w Nowej Remizie będzie można dokonać wpłat na utrzymanie sieci wodociągowej za 2022 r. i 2023 r. Zapraszamy do uregulowania płatności.

Ojcowie Karmelici organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 10-17 czerwca. Osoby zainteresowane odsyłam do plakatu w gablocie.