Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2023

24 Niedziela zwykła – 17 września 2023 roku

1. Dzisiaj obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież w przededniu św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Ofiary składane do skarbony, która jest przy wejściu poznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

Drogiemu solenizantowi ks. seniorowi Stanisławowi z okazji dnia Patrona składamy najlepsze życzenia: dobrego zdrowia i opieki św. Stanisława, niech wyprasza potrzebne łaski u Boga. Szczęść Boże.

2. Dzisiaj o godzinie 17.00 modlitwa uwielbienia, na którą serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek poświęciliśmy nowy Krzyż Misyjny. Dziękuję panu Piotrowi Waksmundzkiemu z całym zakładem stolarskim za cały trud wykonania i ustawienia Krzyża, gdzie będzie odbierał cześć i przypominał, jak głosi napis „Trwajcie mocni w wierze”.

4. W tym tygodniu została pomalowana fasada i gzymsy. Wejście do naszego kościoła zostało odświeżone i jaśnieje czystością. Tym samym prace na ten rok kończymy i trzeba je wypłacić. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowania. Chcemy jeszcze w październiku odnowić pomnik nagrobny przy kościele śp. ks. Antoniego Maciejczyka w 200 rocz. jego urodzin.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30. O 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

6. W sobotę o godzinie 17.00 będzie spowiedź przed odpustem. A o 17.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę we wspomnienie św. o. Pio z Perelciny na Mszę św. zapraszamy 5 Różę Żywego Różańca, zelatorki Łucji Kamoń, której patronem jest św. o. Pio. Jej członkowie odnowią swoje przyrzeczenia, które złożyli wstępując do Żywego Różańca oraz otrzymają legitymację członkowską.

8. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki zakonnika, Patrona Polski.
       Zapraszamy na Mszę św. wieczorną dzieci i młodzież naszej parafii, by modlić się do swojego Patrona.

środa – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon
                              i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

czwartek – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty

sobota – wspomnienie św. Pio z Petrelciny, prezbitera

9. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne: OSP, Odział Związku Podhalan, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Kapelę Góralską, Róże Żywego Różańca, Radę Parafialną, Scholę dziecięcą i młodzieżową, Służbę Liturgiczną Ołtarza, poczty sztandarowe oraz wszystkich gości przybywających na wspólne przeżycie tego czasu z nami. Sumę odprawimy o godzinie 11.30 a następnie będzie procesja eucharystyczna. Naszej uroczystości przewodniczyć będzie ks. prałat Mieczysław Łukaszczyk – dostojny jubilat – 60 lat kapłaństwa. Kazania w tym dniu głosić będzie ks. Kazimierz Radzik, Michaelitaproboszcz parafii Pewel Mała. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich parafian o włączenie się w uświetnienie tego dnia, proszę o posługę przy sztandarach, feretronach, baldachimie, zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. OSP serdecznie proszę o tradycyjną pomoc przy zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich przybywających do nas na tę uroczystość.

10. Dziękuję tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię i złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień – na odpust zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc a w szczególności prosimy mieszkańców z ul. Wesołej: Tadeusz Kołat, ul. Bystrej: Anna Cerwas, Anna Zagata, ul. Migrond: Bartłomiej Antolec, Agnieszka Ludzia.

11. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś”.

Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia a wszystkim niech wyprasza na ten tydzień szczególne łaski nasz patron św. Michał Archanioł.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *