Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2023

Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

2. Wczoraj obchodziliśmy 105 rocz. odzyskania niepodległości. Za prowadzenie modlitewnego czuwania przed Mszą św. dziękuję Paniom: Agnieszce, Małgorzacie, Roksanie i Elżbiecie oraz Panom: Bogdanowi i Arkadiuszowi. Dziękuję za obecność Pocztom Sztandarowym OSP, Związku Podhalan i Szkoły Podstawowej oraz wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę i stroje góralskie.

3. Za tydzień VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego żebraka”. Do skarbony będzie można złożyć ofiarę na ubogich.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

5. W piątek (III miesiąca) o 16.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę o godzinie 11.00 będzie Msza św. mojego rocznika święceń św. Andrzeja Apostoła. Zapraszam na liturgię.

7. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Podziękowania za wykonanie konstrukcji i zamontowanie godła polskiego kieruję do p. Tadeusza Twaroga a ofiarodawcy składam tradycyjne Bóg zapłać. W minionym czasie zostały wykonane naczynia na ziemię, które będą służyć w czasie pogrzebów. Za wykonanie dziękuję p. Szymonowi Waksmundzkiemu naszemu Gospodarzowi cmentarza a za ufundowanie p. Elżbiecie Gil.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”.

9. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: p. Maria Ludzia, Bernadetta Hebda, Tomasz Szczypka, Anna Rzońca.