Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2024

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2024 roku

1. W ramach ubiegłotygodniowej składki inwestycyjnej zebraliśmy 3300 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

2. Kalendarz liturgiczny:

Środa: św. Jana Bosko, kapłana

Piątek: Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej

Sobota: św. Błażeja, biskupa i męczennika

3. W pierwszy czwartek Godzina Święta po Mszy św.porannej. Będziemy modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 17.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Wieczorem zapraszamy na ostatnie już wspólne śpiewanie kolęd o godzinie 16.30. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy i prosimy młodzież naszej parafii o rozebranie dekoracji bożonarodzeniowych.

5. W pierwszy piątek spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 16.00. Nabożeństwo do Serca Jezusowego po Mszy św. porannej. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godzinny 8.30. Proszę zgłosić chorych do czwartku w zakrystii.

6. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 16.30.

7. Za tydzień w niedzielę po Sumie zmianka tajemnic Żywego Różańca.

8. Za tydzień druga niedziela nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz po Sumie.

W tym roku podobnie, jak w roku ubiegłym według następującego porządku:
Niedziela 4 lutego:
12.00 – 12.30 – Rodzice z najmłodszymi dziećmi
12.30 – 13.00 – Rodzice i dzieci ze SP klasy 0 – 1
13.00 – 13.30 – Rodzice i dzieci ze SP klasy 2 – 3
13.30 – 14.00 – Rodzice i dzieci ze SP klasy 4 – 6
14.00 – Nieszpory

Pełny harmonogram wywieszony jest w gablocie.

9. Podziękowania składamy tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiarę na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej: p. Maria Kowalczyk, Ryszard Kowalczyk, Wioletta Zygmund, Halina Kamińska.

Rada Duszpasterska na ostatnim spotkaniu podjęła decyzję w sprawie sprzątania naszej świątyni. Od miesiąca marca sprzątanie kościoła zostanie powierzone pod odpowiedzialność Pań Marii Kamoń i Izabeli Klimowskiej. Osoby, które w czasie kolędy zadeklarowały się sprzątać według poprzednich zasad (jest ich 8) nadal będą to czynić. Gdyby jednak ktoś zmienił zdanie to proszę to zgłosić do mnie w ciągu tygodnia.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Wyłożenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego odbywa się w dniach od 22 stycznia do 19 lutego 2024 w Urzędzie Gminy w godz. 7.00 – 14.30 oraz jest dostępne na stronie UG Nowy Targ

2. Spotkanie przedstawicieli wszystkich organizacji działających na wsi odbędzie się we wtorek 30 stycznia 2024 r. o godz. 18.00. Zapraszam wszystkie organizacje, obecność obowiązkowa,  sprawa bardzo pilna. Sołtys.

3. Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu zaprasza ma Koncert Świąteczno Noworoczny do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  dzisiaj tj. w niedzielę  o godzinie 18.00.