Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2024

13 Niedziela zwykła – 30 czerwca 2024 roku

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Codziennie będziemy odmawiać litanię do Krwi Chrystusa.

1. We wtorek nasi lektorzy wrócili z Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej Służby Liturgicznej Ołtarza. Wysokie 4 miejsce i rozegrane dobre mecze bardzo cieszą i motywują do dalszych starań. Gratulujemy im tego historycznego sukcesu. Dziękuję także rodzicom – Ojcom, tej młodzieży, którzy poświęcili swój czas i towarzyszyli nam w tej pięknej przygodzie. Wszystkim kibicom – tym przed komputerem w ramach transmisji oraz na hali, sponsorom oraz wszystkim, którzy wierzyli w nasz sukces – serdecznie dziękujemy.

2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia osobom starszym i chorym o godzinie 15.00. Zapraszam na tę Mszę św. Róże Żywego Różańca, a potem na spotkanie przy ciastku.

3. W okresie wakacji Msze św. poranne będą o godzinie 7.30.

Środa – święto św. Tomasza Apostoła

Czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

5. W poniedziałek o 17.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzone 17.30.

7. Nabożeństwo pierwszo – czwartkowe po porannej Mszy św.

8. W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po porannej Mszy św.

Spowiedź rano przed Mszą św. i po popołudniu od godziny 17.00. Odwiedziny chorych od godzinny 8.30.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na fundusz Kwiatowy i Czystości.. W tym tygodniu prosimy o to rodziny z ul. Orkana, Państwo: Maria Domalik, Danuta Balakowicz, Andrzej Górka, Janina Kozieł, Pelagia Ciężobka.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Trwajcie w miłości” a dla dzieci „Staś” na wakacje.

11. O pielgrzymkach:

• Zapraszamy do udziału w 43 Pieszej Pielgrzymce Góralskiej do Częstochowy w terminie
    23 – 31 lipca.
  • 44 Krakowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę odbędzie się w dniach 6 – 11 sierpnia. Szczegółowe informacje są na plakatach w gablocie kościoła.

1. Zebranie właścicieli działek budowlanych przy drodze do Leśnicy odbędzie się w środę 3 lipca w Nowej Remizie o godz. 19.00 celem uzgodnienia jej przebiegu i szerokości .

2. W najbliższym tygodniu rozpoczną się pracę remontowe na ul. Gorczańskiej, które potrwają do końca września. Będę one prowadzone w dwóch etapach. W pierwszym od skrzyżowania z ul. Migrond  do  P. Waksmundzkich, a w drugim od P. Waksmundzkich do P. Zagatów i ul. Świerkowej.  Objazd będzie prowadził ul. Nadwodnią (ścieżką rowerową). Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość oraz o ostrożne korzystanie ze ścieżki rowerowej. Sołtys