Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2024

17 Niedziela zwykła – 28 lipca 2024 roku

1. Dzisiaj po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Składając ofiary przy poświęceniu samochodów pomagamy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
1 grosz za 1 kilometr.
Proszę z tej racji przyjąć pamiątkowe obrazki ze św. Krzysztofem oraz brelok – rybkę.

2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc wielkich rocznic narodowych oraz miesiąc abstynencji. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach oraz do podjęcia zobowiązań trzeźwościowych. Formularze abstynencji są na ołtarzu w kaplicy św. Józefa. Proszę wypełnić i tam złożyć.

3. W ramach składki inwestycyjnej zebrano 3317 zł. Podziękowania składamy wszystkim, którzy już wsparli budowę nowego instrumentu organowego do naszej świątyni. Wszystkich Parafian zachęcamy do włączenia się w tę inwestycję. Projekt prospektu organowego wykonał Pan mgr Krzysztof Kabat. Można go obejrzeć w gablocie kościoła, gdzie również jest lista Ofiarodawców. Dotąd w to nasze przedsięwzięcie włączyły się 43 rodziny. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

4. Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

Środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek – Matki Bożej Śnieżnej i odpust Porcjunkuli

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30 a o 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej po porannej Mszy św. W piątek Msze św. o 7.30 wraz z nabożeństwem i 18.00. Spowiedź rano i po południu od 17.00. Odwiedziny chorych od 8.30. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii. W sobotę nabożeństwo maryjne o godzinie 17.30.

7. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu prosimy o to rodziny z ul. Na Równi: Państwo: Iwona Truty, Jan Kozieł, Grażyna Mazurek, Józef Kozieł, Stanisław Domalik.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś”.

Zarząd Spółki Wodnej oraz Rada Sołecka w związku z narastającym z roku na rok deficytem wody pitnej podjął decyzję o budowie dodatkowego zbiornika retencyjnego. Zostały zlecone badania oraz pomiary w celu wykonania projektu zbiornika na ok. 600 tys. litrów i dodatkowej nitki zasilającej zbiornik oraz filtrów. Takiej pojemności zbiornik pozwoli zgromadzić zapas wody na dłużej, niż dotychczas. Prezes Spółki wodnej oraz Sołtys

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia pracy i odpoczynku.