Ogłoszenia duszpasterskie 04.08.2024

18 Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2024 roku

1. Miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji. Zachęcamy do podjęcia zobowiązań trzeźwościowych. Formularze abstynencji są na ołtarzu w kaplicy św. Józefa. Proszę wypełnić i tam złożyć.

2. Dziękuję za kolejne wpłaty na budowę nowych organów. Projekt prospektu i lista ofiarodawców znajduje się w gablocie kościoła. W minionym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą prac, które będą obejmowały wymianę okien zewnętrznych w kościele. Finansowanie tych prac w 90% zostanie pokryte z Funduszu Odbudowy Zabytków.

3. Msza św. Dożynkowa w podziękowaniu Panu Bogu za zebrane plony będzie w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 11.00. Prosimy o włączenie się w przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców ul. Pienińskiej: Marta Sroka, Monika Kubicz, Wioletta Zygmund, Maria Kowalczyk, Ryszard Kowalczyk, Halina Kamińska, Teresa Luberda, Lucyna Mąka, Aneta Domalik, Maria Ciężobka, Zofia Durka, Zofia Domalik, Katarzyna Mąka, Dorota Szumal, Katarzyna Domalik. Dożynki Podhalańskie będą 1 września w Ludźmierzu.

4. Kalendarz Liturgiczny:

Wtorek –święto Przemienienia Pańskiego

Czwartek – świętego Dominika, prezbitera

Piątek – świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,
               patronki Europy

Sobota – świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika

5. W poniedziałek nabożeństwo do św. Michała Archanioła o uzdrowienie i uwolnienie o godzinie 17.30.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

7. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu prosimy o to rodziny z ul. Na Równi: Marek Kamoń, Wanda Szumal, pl. św. Floriana: Iwona Wojtylak, Krystyna Kolasa, Elżbieta Skałuba.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” na dzieci czeka „Staś”, numer lipcowy i sierpniowy.