Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2024

24 Niedziela zwykła – 15 września 2024 roku

1. Wszystkim osobom, które składają ofiary na organy serdecznie dziękuję składając staropolskie: Bóg zapłać. Aktualna lista jest w gablocie naszego kościoła. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w finansowanie tej inwestycji, która ma służyć następnym pokoleniom.

2. Za tydzień obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Ofiary składane do skarbony za tydzień przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

3. W środę obchodzić będzie swoje imieniny ks. Stanisław. Drogiemu Solenizantowi z okazji dnia Patrona składamy najlepsze życzenia: dobrego zdrowia i opieki św. Stanisława, niech wyprasza potrzebne łaski u Boga. Szczęść Boże.

4. We wtorek o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

Zapraszamy na Mszę św. wieczorną dzieci i młodzież naszej parafii, by modlić się do swojego Patrona św. Stanisława Kostki. A po Mszy św. pierwsze spotkanie młodzieży z klasy VII i VIII – kandydatów do bierzmowania.

6. W piątek o godzinie 17.30 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

7. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana, męczenników.
– święto św. Stanisława Kostki zakonnika, Patrona Polski
piątek – wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegona
                                                                            i Pawła Chong Hasang i towarzyszy
sobota – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu prosimy o to rodziny z ul. Gorczańskiej: Państwo: Anna Perełka, Anna Miśkiewicz, Stanisława Truty oraz ul. Nadwodnia: Marzena Ambroż.

9. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś”.

Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łaski Bożej i opieki świętych patronów.

Ogłoszenie które proszono:

Woda z wodociągu jest niezdatna do picia do odwołania, może być używana tylko do celów sanitarnych. Sprawozdanie jest w gablocie. Prezes Spółki Wodnej.