Ogłoszenia duszpasterskie 03.08.2025

18 Niedziela zwykła – 3 sierpnia 2025 roku

1. Miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji. Zachęcamy do podjęcia zobowiązań trzeźwościowych. Formularze abstynencji są na ołtarzu w kaplicy św. Józefa. Proszę wypełnić i tam złożyć.

2. W minionym tygodniu firma Biotop w ramach gwarancji udzielonej na malowanie dachu wykonała zlecenie reklamacyjne na południowej stronie plebanii.

3. Stowarzyszenie „Ostrowsko – dziedzictw o przyszłość” serdecznie zaprasza na odsłonięcie pomnika prof. Stefana Banacha, który instalowany jest przy Domu Kultury w Ostrowsku. W tym tygodniu rozwieszone zostaną plakaty ze szczegółowym planem tej uroczystości. Jeden plakat jest w naszej gablocie przy kościele. 31 sierpnia br. nasza uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.00 w naszym kościele a następnie przemarsz na plac św. Floriana i dalszy program. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Msza św. Dożynkowa w podziękowaniu Panu Bogu za zebrane plony będzie w niedzielę 7 września o godzinie 8.00. Prosimy o włączenie się w przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców ul. Pienińskiej: Małgorzata Ciężobka, Henryka Szewczyk, Katarzyna Pankiewicz, Krystyna Musiak, Andrzej Ostwald, Ewa Sikora, Jakub Waksmundzki, Krystyna Stanek, Maria Gromada, Halina Garbacz, Agnieszka Pędzimąż, Barbara Zagata, Iwona Borowicz oraz z ul. Sosnowej: Renata Ciężobka, Alina Byrdak, Krystyna Borecka.

Dożynki Podhalańskie będą 7 września w Ludźmierzu.

5. Kalendarz Liturgiczny:

Środa –święto Przemienienia Pańskiego

Piątek – świętego Dominika, prezbitera

Sobota – świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,
               patronki Europy

Niedziela – świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika

6. W poniedziałek nabożeństwo do św. Michała Archanioła o uzdrowienie i uwolnienie o godzinie 17.30.

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu prosimy o to rodziny z osiedla Kamieniec.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” na dzieci czeka „Staś” na sierpień.

Zmarł śp. Kazimierz Szumal. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *