Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2023

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY –
10 kwietnia 2023 roku

1. Do Niedzieli Bożego Miłosierdzia trwa Oktawa Wielkanocy. Msze św. połączymy z nowenną przed Świętem Miłosierdzia.

2. Za nami Wielki Tydzień. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych dni:

dzieciom za przygotowanie Palm i udział w Konkursie, za ofiary wielkopostne złożone w skarbonkach,

młodzieży za przygotowanie kościoła na Święta: Michał Cerwas, Miłosz Luberda, Aleksander Luberda, Anna Stramek, Maja Dębska, Maria Wróblewska, Patryk Moczarny, Franciszek Pawlica, Łukasz Żegleń, Radosław Ciężobka, Aleksandra Żegelń, Julia Sral, Paweł Cerwas, Izabela Klimowska, Emilia Skałuba, Roksana Chmielarczyk, Maria Żegleń, Julia Szumal, Patrycja Kopeć, Sylwia Kamoń.

Paniom Małgorzacie Ciężobce i Agnieszce Chmielarczyk za piękną dekorację Grobu i Ciemnicy, za kompozycje kwiatowe i długie godziny pracy oraz Pani Zofii Kołodziejczyk za uszycie płótna do grobu,

Panu Bogdanowi za przygotowanie dekoracji i za całą troskę o naszą świątynię,

Góralom – kawalerom za czuwanie przy Bożym Grobie oraz dekoracje i oprawę procesji,

– naszym Organistom, za pełnione posługi,

Lektorom, Ministrantom, Scholii młodzieżowej i dziecięcej za przygotowanie liturgii od strony muzycznej i liturgicznej,

za całą oprawę Procesji Rezurekcyjnej: młodzieży i dorosłym, którzy nieśli feretrony i chorągwie, które wcześniej przygotowali i ozdobili kwiatami,

Wszystkim nie pomijając Nikogo: Bóg zapłać.

3. Niech Bóg wynagrodzi za wszystkie ofiary pieniężne składane na kwiaty i dekorację, na Grób w Jerozolimie a dzisiaj na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

4. We wtorek spotkanie Rodziców młodzieży, która przygotowuje się do Bierzmowania o godzinie 19.00 na plebanii.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.
     A po Mszy św. spotkanie Rodziców do Komunii św.

5. W piątek Msza za Ojczyznę temat w tym miesiącu:  św. Wojciech – Chrzest Polski.

6. Podziękowania tym, którzy na święta przygotowali świątynię i złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom ul. Orkana: p. Joanna Kozioł, Beata Żegleń, Jan Domalik, Maria Domalik.

W związku z projektowaniem chodnika przy drodze woj. 969 zapraszam wszystkich, którzy złożyli wnioski o zjazdy do swoich nieruchomości na spotkanie w piątek 14 kwietnia do Nowej remizy na godz.19.00