Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2023

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO –
16 kwietnia 2023 roku

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

Odpusty związane ze świętem Miłosierdzia i Koronką:

Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) za pobożne praktyki spełniane w tym dniu wraz z wezwaniem do Pana Jezusa Miłosiernego w kościele lub kaplicy. Także przez cały rok za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w granicach Polski.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.
A o godzinie 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

3. W piątek o 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Boże.

4. Za tydzień Niedziela Biblijna.

4. Odbiór kontenera przy cmentarzu został przedłużony do poniedziałku 24 kwietnia. Zachęcamy do zrobienia porządków, bowiem warto wykorzystać jego pojemność i zalegające wieńce i kwiaty tam zdeponować.

5. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na Fundusz Kwiatowy. Prosimy na przyszłą niedzielę o przygotowanie kościoła rodziny z ul. Orkana: p. Danuta Balakowicz, Andrzej Górka, Janina Kozieł, Pelagia Ciężobka.

Ogłoszenia o które proszono:

  1. Zapraszam wszystkich, którzy składali wnioski o zjazdy do swoich działek przy projektowaniu chodnika przy drodze woj. 969  na poniedziałek 17 kwietnia do Nowej Remizy  na godz.18.00. Sołtys
  2. U Pana Sołtysa można zapisać się na profilaktyczne badania wzroku, które będą miały miejsce 20 kwietnia w godzinach 14 – 16.00 w Świetlicy w Nowej Remizie.
  3. Sołectwo Ostrowsko zostało zgłoszonego konkursu Sołectwo Roku. Obecnie trwa głosowanie. Zapraszamy do oddania głosu. Szczegółowe informacje na stronie www.gazetakrakowska.pl/agro
  4. Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej zwracamy się z prośbą o zaangażowanie w akcję charytatywną  na rzecz  dziecka chorego na SMA – 2 letniej Kamilki Gil z Nowego Targu. SMA odbiera Kamilce dzieciństwo. Pomóżmy ją uratować! Przy rdzeniowym zaniku mięśni  każda najmniejsza choroba może skończyć się szpitalem! Przez bolesną chorobę, życie Kamilki to codzienne bolesne rehabilitacje, konsultacje i ciągła walka o sprawność. Dodatkowo jest to walka z czasem – malutka waży 11 kg, a terapię można podać do 13,5 kg! Kamilki nie obejmuje refundacja Terapii Genowej! Na lek, kosztujący  ponad 9 mln  zł rodzice muszą nazbierać sami. Na niedzielę 30 kwietnia zaplanowany jest przy naszym kościele KIERMASZ CIAST. Zależy nam, żeby ciast było jak najwięcej. Ciasta trzeba będzie dostarczyć 28 lub 29 kwietnia do Remizy. Chętnych chcących wesprzeć akcję  prosimy o kontakt z Radą Rodziców lub  z Panią Dyrektor.

Wszystkim życzymy radosnej i dobrej niedzieli
oraz dobrego nowego tygodnia.

ODPUST ZUPEŁNY


za odmówienie
KORONKI DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
przez cały rok

Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum.

Jeżeli wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *