Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2023

12 Niedziela zwykła – 25 czerwca 2023 roku

1. W ramach prac na cmentarzu zostały usunięte i przycięte tuje. Koszt prac wyniósł 3500 zł. Dziękuję Panu Grzegorzowi Kołatowi za uprzątnięcie gałęzi z obcinania.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone Panu Grabarzowi za jego posługę na cmentarzu. Z racji rezygnacji z tej posługi składamy Mu z serca podziękowania za 29 letnią pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Tym samym poszukujemy osoby, która podjęłaby się tej pracy. Chętne osoby mogą się zgłaszać do ks. Proboszcza. Nie ukrywamy wraz z Radą Parafialną, że dobrze by było, aby to była osoba z Ostrowska.

2. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Jest to kwota 3542 zł. W poniedziałek rozpoczną się prace na dachu naszej świątyni.

Trwa porządkowanie lasu i łąk po zrywce drewna. Drewno tartaczne w większości sosna zostało ułożone i jest gotowe do sprzedaży. Do środy mogą się zgłaszać osoby, które są zainteresowane kupnem drewna po cenie rynkowej.

3. Dzisiaj dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia osobom starszym i chorym o godzinie 15.00. Zapraszam na tę Mszę św. Róże Żywego Różańca, a potem na spotkanie przy ciastku.

4. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św.

We wtorek święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy w tym dniu odprawimy Nowennę ku Jej czci po porannej Mszy św.

5. W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, różaniec za Ojczyznę rozpoczniemy o godzinie 17.15 i poprowadzi go siódma Róża Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę po Sumie zmianka różańcowa.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy o troskę o kościół mieszkańców os. Kamieniec.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci wakacyjny numer „Stasia”.

10. Wszystkim uczniom po zakończeniu roku szkolnego życzymy udanych wakacji i dobrego odpoczynku.

Ogłoszenia o które proszono:

Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza mieszkańców wsi Ostrowsko w dniu 2 lipca o godzinie 16.00 na warsztaty kulturalno – integracyjne na plac przy boisku sportowym.

Zarząd Spółki Wodnej apeluje do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody pitnej w okresie letnim. Z uwagi na długie okresy bez opadów, w lesie jest bardzo sucho i w związku z tym prosimy o nie podlewanie ogródków, by nie zachodziła konieczność reglamentowania dostaw wody pitnej. Apelujemy o samodyscyplinę.