Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2024

19 Niedziela zwykła – 11 sierpnia 2024 roku

1. Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. Zachęcam do podjęcia zobowiązań trzeźwościowych. Formularze abstynencji są na ołtarzu w kaplicy św. Józefa. Tam po wypełnieniu proszę je złożyć.

2. Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Środa – św. Maksymiliana Marii Kolbego

Czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Piątek – świętego Stefana Węgierskiego

Sobota – świętego Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej pamiętajmy w modlitwie o ks. Jacku byłym proboszczu naszej parafii.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Uroczystości odpustowe
w Sanktuarium w Ludźmierzu – szczegóły są na plakacie w gablocie.

5. W piątek trzeci miesiąca Godzina Miłosierdzia o godziny 17.30.

6. Za tydzień składka inwestycyjna. Wszystkim, którzy wnieśli już swój wkład materialny w dzieło budowy nowego instrumentu dziękuję składając: Bóg zapłać. Za tydzień jak to zwykle w trzecią niedzielę miesiąca czynimy Msza św. o 11.00 sprawowana jest za Ofiarodawców naszej parafii.

7. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz za ofiary na Fundusz Kwiatowy i Fundusz Czystości. W tym tygodniu prosimy o to rodziny z os. Kamieniec.

8. Msza św. Dożynkowa będzie w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 11.00. Prosimy o włączenie się w przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców ul. Pienińskiej: Marta Sroka, Monika Kubicz, Wioletta Zygmund, Maria Kowalczyk, Ryszard Kowalczyk, Halina Kamińska, Teresa Luberda, Lucyna Mąka, Aneta Domalik, Maria Ciężobka, Zofia Durka, Zofia Domalik, Katarzyna Mąka, Dorota Szumal, Katarzyna Domalik.

9.Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” oraz dla dzieci „Staś”.