Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2024

25 Niedziela zwykła – 22 września 2024 roku

1. Wiele rodzin zmaga się ze skutkami powodzi, która dotknęła południowo – zachodnią część Polski. Przewodniczący Episkopatu Polski ogłosił zbiórkę na rzecz powodzian w całej Polsce. Dzisiaj Rada Parafialna po Mszach św. zbiera ofiary, które zostaną przekazane powodzianom przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

2. Dzisiaj obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Dopiero w przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary, które zostaną przekazane na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

3. Serdeczne podziękowania dla kolejnych rodzin, które wsparły dzieło organów. Podziękowania również Polonii, Państwu Annie i Tadeuszowi Garbacz, który docenili sukces naszej drużyny lektorskiej
i przekazali im od siebie upominek. Dziękuję również Panu Adamowi Żegleniowi za wykonanie kraty okiennej na plebanię. Bóg zapłać.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii i spowiedzi św.

5. W sobotę o godzinie 16.30 będzie spowiedź przed odpustem. A o 17.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

poniedziałek – wspomnienie św. Pio z Petrelciny, prezbitera

piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

sobota – wspomnienie św. Wacława, męczennika

7. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne: OSP, Odział Związku Podhalan, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Kapelę Góralską, Róże Żywego Różańca, Radę Parafialną, Scholę dziecięcą i młodzieżową, Służbę Liturgiczną Ołtarza, poczty sztandarowe oraz wszystkich gości przybywających na wspólne przeżycie tego czasu z nami. Sumę odprawimy o godzinie 11.30 a następnie będzie procesja eucharystyczna. Naszej uroczystości przewodniczyć będzie i kazania wygłosi ks. kanonik Jan Kubiś – dostojny jubilat – 40 lat kapłaństwa. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich parafian o włączenie się w uświetnienie tego dnia, proszę o posługę przy sztandarach, feretronach, baldachimie, zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. OSP serdecznie proszę o tradycyjną pomoc przy zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich przybywających do nas na tę uroczystość.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni oraz dziękuję tym, którzy złożyli ofiary na fundusz kwiatowy i fundusz czystości. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Gorczańskiej: Małgorzata Fatla, Aniela Ludzia, Stanisława Subisz, Lidia Szenderewicz, Irena Klimowska.

9. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś”.

Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia a wszystkim niech wyprasza na ten tydzień szczególne łaski nasz patron św. Michał Archanioł.

Ogłoszenia które proszono:

Zebranie Członków Wspólnoty Gruntowej i Leśnej dzisiaj o godz.16.00 w Nowej Remizie.

Sprawy bardzo ważne, m.in. Audyt Krajobrazowy dla woj. małopolskiego, który jeżeli wejdzie w życie w takiej postaci, w jakiej został przygotowany, zablokuje możliwości rozwoju naszych miejscowości. Apel do wszystkich o liczne stawienie się na zebraniu. Prezes.