Ogłoszenia duszpasterskie 05.11.2023

czwartek – rocznica poświęceni Bazyliki Laterańskiej

piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

2. We wtorek ks. Stanisław obchodzi swoje 86 urodziny. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Życzymy Mu wiele zdrowia i sił a nade wszystko opieki Bożej na każdy dzień.

3. W poniedziałek, wtorek, środę o 16.30 różaniec za zmarłych.

4. W sobotę Narodowe Święto Niepodległości. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 17.00, aby modlić się za Ojczyznę. Za tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej, Związku Podhalan, Szkoły Podstawowej. Po liturgii przejdziemy pod obelisk i tam zapalimy symboliczne znicze oraz odśpiewamy Hymn Narodowy. Podkreślmy doniosłość tego święta naszymi strojami góralskimi.

5. Zapraszamy na godzinę 16.30 do naszego kościoła na montaż patriotyczny: muzyczno – poetycki. Pół godziny przed Mszą św. będzie to dobre nastrojenie duszy do przeżyć liturgicznych.

6. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: p. Halina Gromada, Anna Ludzia, Monika Kuczyńska – Lenart, Janina Ludzia,

7.Zmarła śp. Emilia Twaróg. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 13.00. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu.

W poniedziałek 6 listopada nastąpią braki w dostawie wody pitnej z powodu czyszczenia zbiornika. Prosimy o zabezpieczenie się i przygotowanie zapasu wody na ten dzień. Przepraszamy za utrudnienia. Zarząd Spółki Wodnej.