Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2024

26 Niedziela zwykła – 29 września 2024 roku
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

środa – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

2. Dzisiaj do skarbony można złożyć ofiarę na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

3. We wtorek – 1 października – początek nabożeństw różańcowych. Różaniec będzie w tygodniu o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Sumie. Dzieci codziennie będą otrzymywać naklejki, które noszą tytuł. „Różaniec ze Słowem Bożym”. Wszystkich zapraszamy na to piękne nabożeństwo maryjne.

4. We wtorek przed pierwszym nabożeństwem poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

5. W tym tygodniu będą indywidualne spotkania z rodzinami, których dzieci w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św.

6. W środę po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

7. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 16.00.  Odwiedziny chorych od 8.30. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii.

8. W niedzielę po Sumie zmiana tajemnic Różańca świętego.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i upiększyli naszą świątynię na dzisiejsze święto oraz złożyli ofiary na fundusz kwiatowy i czystości. Za piękną dekorację kwiatową dziękuję Pani Agnieszce Chmielarczyk, która przez cały rok nieodpłatnie robi różne dekoracje w naszej świątyni.

Na następny tydzień troskę o DOM BOŻY prosimy mieszkańców z ul. Gorczańskiej: Państwo: Tomasz Luberda, Krystyna Przybocka, Jolanta Kołat, Teresa Kołat, Barbara Perełka.

10. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś” na październik.

Wszystkim solenizantom składamy z serca płynące najlepsze życzenia
a wszystkim parafianom i gościom niech wyprasza potrzebne łaski nasz patron św. Michał Archanioł a Polonii z Ostrowska, której patronuje również
św. Michał życzymy stałej łączności z nami i rodzinami.