Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2023

21 Niedziela zwykła – 27 sierpnia 2023 roku

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem naszej wdzięczności Panu Bogu za stworzenie i dary ziemi, które są naszym pożywieniem. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w przygotowaniu wieńca dożynkowego, szczególnie pani Renacie Kamoń oraz za wsparcie finansowe przez rodziny wydelegowane.

2. Podziękowania składamy wszystkim, którzy złożyli tydzień temu ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Jest to kwota 3505 zł,  10 dolarów,  10 euro. W najbliższym czasie będzie malowana fasada i gzymsy pod rynnami to jest koszt 15 000 zł. Następnym bardzo ważnym etapem jest wymiana zewnętrznych okien w kościele, by zatrzymać ciepło wewnątrz świątyni. To koszt 100 000 zł. Liczymy, że cała parafia włączy się to dzieło. W poniedziałek w trakcie burzy, piorun uderzył w budynek kościoła. Wiele urządzeń elektrycznych zostało zniszczonych. Dziękuję p. Piotrowi Zygmund za szybkie naprawy, i że możemy sprawować Eucharystię w dobrych warunkach.

3. W minionym czasie swoją posługę Grabarza (29 lat pracy) zakończył Pan Stanisław Zagata. Ks. Arcybiskup nadał Mu złoty medal za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej. Przeczytam teraz list naszego Biskupa…. Na to miejsce szukaliśmy nową osobę. Na rok podjął się tej posługi Pan Szymon Waksmundzki. Z wielką radością i wdzięcznością witam więc nowego Gospodarza Cmentarza. Z wielką nadzieją, że – tak jak Pan Stanisław – będzie mógł przez wiele lat pełnić tę misję. Życzymy Mu Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wiele sił w posługiwaniu. Więcej w tym temacie (cmentarza) powiemy za tydzień w ogłoszeniach.

4. Od 1 września Msza św. poranna będzie o godzinie 7.00.

Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

7. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie w piątek od godziny 16.00.

Msza św. rano o 7.00 i nabożeństwo Wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi również rano. Odwiedziny chorych od godziny 8.30. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii do czwartku.

8. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec za Ojczyznę i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryji o godzinie 17.15. Różaniec prowadzi I Róża Żywego Różańca.

9. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego dla Róż.

10. Dziękuję tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię i złożyli ofiarę na kwiaty. Na nowy tydzień prosimy mieszkańców ul. Gorczańskiej: Jan Szenderewicz, Marcin Szumal, Barbara Perełka, Małgorzata Przybocka.

11. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś” na miesiąc wrzesień.

Ogłoszenia o które proszono:

Zarząd Stowarzyszenia „Ostrowsko – dziedzictwo i przyszłość” informuje, że  w środę 30 sierpnia Mszą  św. o godz. 18.00 rozpoczynamy przygotowania do obchodów 80 rocznicy śmierci Stefana Banacha, najwybitniejszego polskiego matematyka, którego zasługi dla nauki są porównywalne z zasługami Marii Skłodowskiej-Curie czy Mikołaja Kopernika, a którego korzenie sięgają naszej miejscowości, poprzez swojego ojca Stefana Greczka.

W niedzielę 3 września przed i po mszach św. będzie można zaopatrzyć się (nieodpłatnie) w broszury informacyjne o życiu i dokonaniach  naukowych Stefana Banacha oraz nabyć książkę opowieść o Stefanie Banachu pt. „Gen i już!” – w cenie 26.90 zł. Zachęcamy, aby te pozycje znalazły się w każdym domu w naszej wsi, by każda rodzina mogła poznać tę wybitną postać.

W najbliższy czwartek 31 sierpnia o godz. 18.00 w Nowej Remizie odbędzie się spotkanie w sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego z przedstawicielami Urzędu Gminy Nowy Targ. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.  Sołtys

Wszystkim na ostatni tydzień wakacji życzymy dobrego odpoczynku a obchodzącym swoje imieniny
i urodziny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki św. Patronów