32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 listopada 2020 roku

1. Wczoraj ks. Stanisław obchodził swoje urodziny. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy przede wszystkim zdrowia oraz wciąż życzliwych ludzi wokół siebie a od Boga Jego opieki i pomocy.

2. W związku z obowiązującymi od wczoraj ograniczeniami i prośbą o pozostanie seniorów w domach, przypominamy zasadę, że w zakresie wydarzeń religijnych odbywających się w kościele, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych wprowadzono limit: 1 osoba na 15m2. W naszej świątyni możemy przyjąć 17 osób. Proszę o zrozumienie w tej sprawie. Msza św. w sobotę wieczór jest już z niedzieli i tak można ją traktować. Te osoby, które w niej uczestniczą niech dadzą innym szansę do udziału w niedzielę.

3. Zapraszamy, aby korzystać z transmisji Mszy św. na naszej stronie internetowej adres www.parafiaostrowsko.info. Została poprawiona jakość obrazu i dźwięku. Jest naprawę dobra jakość.

4. W tym tygodniu wracamy do odprawiania Mszy św. według następującego porządku wtorek i czwartek rano o 7.00, w pozostałe dni o godzinie 17.00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św.

6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – Poświęcenie Bazyliki Laterańskiej
  • w wtorek – św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła
  • w środę – św. Marcina z Tours, biskupa
  • w czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w piątek – św. Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

7. W środę w Święto Odzyskania Niepodległości będziemy modlić się za Ojczyznę. Nie zapomnij wywiesić flag narodowych.

Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30. Zachęcam, aby do skrzynki intencji składać prośby, które będziemy Maryji przedstawiać w nowennie.

8. W środę zapraszam na spotkanie dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii świętej na wieczornej Mszy św.

9. W piątek spotkanie młodzieży do Bierzmowania o godzinie 17.00.

10. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom ul. Świerkowej: Grażyna Kamoń, Barbara Luberda, ul. Pienińskiej: Paulina Hełdak.

11. Prasa katolicka: w tygodniku „Niedziela” o inicjatywach katolików, którzy nie chcą dłużej milcząco przyglądać się złu, które dzieje się na ulicach miast.

12. Ogłoszenie o które proszono: Rodzina Przybockich z Waksmunda wraz z Sołtysem Pawłem Cyrwusem dziękują bardzo wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie finansowe oraz duchowe w tak trudnych chwilach jakim jest utrata dachu nad głową podczas pożaru. W intencji wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. o terminie której poinformujemy.