Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 22 listopada 2020 roku

1. Dzisiaj po pierwszej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Nabywać je można u Pani Bernadety – naszej Organistki w salce na plebanii. Pamiętajmy, że złożona ofiara jest jej utrzymaniem i podziękowaniem za cały rok posługi w naszej świątyni. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, jest więc patronką Organistów. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Pani Bernadecie.

2. Dzisiaj po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

3. Zapraszamy, aby korzystać z transmisji Mszy św. na naszej stronie internetowej adres: www.parafiaostrowsko.info.

4. W tym tygodniu Msze św. według następującego porządku wtorek i czwartek rano o 7.00, w pozostałe dni o godzinie 17.00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św.

6. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – radosny czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Już dzisiaj informujemy, że Roraty będę rano dla dorosłych
oraz wieczorem dla dzieci i młodzieży.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

w wtorek – św. męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy

w środę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – patronki miasta Nowy Targ

8. W piątek spotkanie młodzieży do Bierzmowania o godzinie 17.00.

9. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię. Na najbliższy tydzień troskę o czystość Domu Bożego, powierzamy mieszkańcom
ul. Pienińskiej: Maria Sikora, Maria Wróbel, Anna Szumal

10. Prasa katolicka: w tygodniku „Niedziela” historia kobiety, która mimo diagnozy nie dokonała aborcji. Na dzieci czeka nowy numer miesięcznika „Staś”.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Ewę Przybocką i Śp. Kazimierę Cyrwus.

Polećmy je miłosierdziu Bożemu.