Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

4 NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2020 roku

1. Kończy się okres Adwentu: Opłatki na stół wigilijny są u Pani Bernadety – naszej Organistki w salce na plebanii po Mszy św.

2. Zapraszamy codziennie na Roraty: o  7.00 rano dla dorosłych, o 17.00 wieczorem dla dzieci i młodzieży. Godzinki śpiewamy przed Roratami.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św.

4. Zapraszamy, aby korzystać z transmisji Mszy św. na naszej stronie internetowej adres: www.parafiaostrowsko.info

5. W czwartek Wigilia: Roraty o godzinie 7.00. Na godzinę 9.00 prosimy młodzież o pomoc w dekoracji kościoła na święta.

Msza św. Pasterska o Północy. Taca z pasterki przeznaczona na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, między innymi na domy samotnych matek. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych – zachowanie postu od pokarmów mięsnych; rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej modlitwą, odczytanie fragmentu z Pisma św. (Łk 2, 1-20); dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd.

6. W piątek Boże Narodzenie. Msze św. według następującego porządku:

8.00, 11.00, oraz dodatkowa Msza św. o godzinie 15.00 ze względu na trwającą pandemię. O 14.30 będą uroczyste Nieszpory z Uroczystości Bożego Narodzenia. Poświęcenie owsa po każdej Mszy św.

7. W Sobotę św. Szczepana – składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, będzie również dodatkowa Msza święta o 15.00.

8. W niedzielę Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, będziemy modlić się o świętość naszych rodzin, dodatkowa Msza święta o 15.00.

9. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Zastąpimy ją wspólną modlitwą w kościele i błogosławieństwem dla naszych domów. W następną niedzielę podamy szczegóły tych wydarzeń.

10. 2 stycznia 2021 odbędzie się Czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które organizuje Unia Różańca Świętego przy Sanktuarium w Ludźmierzu. Zachęcamy, aby wybrać sobie jedną godzinę i w domu modli się w intencji wynagradzającej. Listy są wystawione w przedsionku. Proszę się zapisywać.

11. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię. Na zbliżające się święta w środę prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej o przygotowanie kościoła: Anna Ludzia, Janina Ludzia, Monika Kuczyńska.

12. Prasa katolicka: jest nowy tygodnik „Niedziela”, gdzie znajdziemy odpowiedź na pytanie: po co nam Kościół? oraz o nowej książce papieża Franciszka. Jest również miesięcznik dla dzieci „Staś” z dodatkiem świątecznym.

Prywatna Klinika Medyczna w Waksmundzie MEDICAL CLINIC PODHALE zaprasza wszystkie osoby z orzeczeniem o lekkim i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na bezpłatną rehabilitację. Szczegóły na plakacie w gablocie, w Klinice oraz na stronie internetowej. Ulotki są w przedsionku kościoła.