Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 grudnia 2020 roku

1. Trwa okres Bożego Narodzenia. Słowa podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy przyczynili się, by Święta w naszej parafii przebiegały w sposób uroczysty i spokojny. Bóg zapłać Paniom Małgorzacie Ciężobka, Agnieszce Chmielarczyk i Panu Bogdanowi oraz osobom pomagającym, za wykonanie szopki i wszystkich dekoracji w naszym kościele. Młodzieży tak licznie przybyłej, która w Wigilię sprzątała kościół i udekorowała choinki. Mieszkańcom ul. Pienińskiej za sprzątanie i przygotowanie kościoła na Święta. Pani Bernadecie, Scholi i Kapeli za śpiew i grę na Pasterce – w ten sposób uroczyście podkreśliliśmy naszą miłość do Zbawiciela, który przychodzi na ziemię. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać.

2. Dzisiaj na Sumie gościmy Miejską Orkiestrę Dętą z Nowego Targu z Panem Kapelmistrzem Marcinem Musiakiem. Dziękujemy za uświetnienie narodzin Pana w naszej parafialnej świątyni.

3. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Zapraszamy poszczególne Rodziny na wspólną modlitwę do kościoła, gdzie będziemy wypraszać błogosławieństwo dla naszych domów i rodzin. Harmonogram jest w gablocie i na stronie internetowej.

4. Zapraszamy, aby korzystać z transmisji Mszy św. na naszej stronie internetowej adres: www.parafiaostrowsko.info

5. W czwartek ostatni dzień roku 2020 – wspomnienie św. Sylwestra Papieża. Zapraszamy na godz. 16.30 na Uroczyste Nieszpory z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym i ostatnią Mszę świętą w tym roku z kazaniem na podsumowanie kończącego się roku. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszamy rodziny Tych, którzy zmarli w tym roku. Za wspólnotowe odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy, można uzyskać odpust zupełny.

6. 1 stycznia – I piątek miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Serca Jezusowego będzie przed Mszą św. o 11.00. Dodatkowa Msza św. o godzinie 15.00.

7. 2 stycznia 2021 odbędzie się Czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które organizuje Unia Różańca Świętego przy Sanktuarium w Ludźmierzu. Zachęcamy, aby wybrać sobie jedną godzinę i w domu modlić się w intencji wynagradzającej. Listy są wystawione w przedsionku. Można się jeszcze dopisać.

8. Za tydzień po Sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

9. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię. W tym tygodniuprosimy mieszkańców ul. Pienińskiej o przygotowanie kościoła: Władysław Szczypka, Jadwiga i Kopeć i Halina Gromada.

10. Prasa katolicka: jest dla młodzieży nowy numer „Miłujcie się”,

Sołtys wsi Ostrowsko i Oddział PZU w Nowym Targu, informują, iż ubezpieczenia budynków rolnych i OC pojazdów będą przyjmowane w Remizie we środę 30 grudnia w godz. 15.30 – 17.00 oraz w każdą sobotę stycznia w godz. 10.30 – 12.00.