Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
21 marca 2021 roku

1. Za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu z serca płynące Bóg zapłać.

2. Mieliśmy rozpocząć parafialne rekolekcje wielkopostne. Choroba o. Mariusza na covid – 19 uniemożliwiła Mu przybycie. Rekolekcje będziemy więc przeżywać w innym terminie.

Odwiedziny Chorych z Komunią św. w poniedziałek od 14.00 są nadal aktualne.

Spowiedź wielkopostna będzie we wtorek w trochę zmienionych godzinach:
  7.30 –   9.00 – dla dorosłych
16.00 – 17.00 – dla dzieci i kandydatów do Bierzmowania
17.30 – 19.00 – dla dorosłych i młodzieży

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

4. W środę spotkanie Rady Duszpasterskiej.

5. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Msze św. o godzinie 7.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Są do zabrania deklaracje i broszurka z modlitwami na Tydzień Modlitw o ochronę życia.

6. W czwartek obędzie się spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza czyli Lektorów i Ministrantów o godzinie 18.00 – rozpoczęliśmy przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Chętne osoby dorosłe, które chcą aktywnie się włączyć w liturgię zapraszam do osobistego kontaktu ze mną.

7. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę po Sumie.

8. W piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

9. Za Tydzień Niedziela Palmowa. O godzinie 11.00 poświęcenie palm i tradycyjna procesja z palmami. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do wykonania palm. Konkurs na największą i najpiękniejszą palmę własnoręcznie wykonaną odbędzie się po Sumie.

10. Dziękuję Rodzinom dbającym o czystość świątyni. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej o przygotowanie kościoła: Andżelika Baca, Arleta Findura, Jolanta Chelicka.

11. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne oraz paschaliki na Wielką Sobotę.

12. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela”, “Staś” – dla dzieci.