Ogłoszenia duszpasterskie 21 lutego 2021

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
21 lutego 2021 roku

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Dzisiaj po głównej Mszy św. Droga Krzyżowa, a o 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Następnie dodatkowa Msza św. Po Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem dla tych, którzy nie uczestniczyli w Środę Popielcową.

2. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca – składamy podziękowania za ofiary złożone na kontynuację prac związanych z rozbudową zakrystii.

3. DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godzinie 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę ok. 12.00 (po Sumie).

4.W piątek spotkanie młodzieży do Bierzmowania.

5. Za tydzień składka niedzielna przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Natomiast ofiary do puszki z przyszłej niedzieli, zgodnie z postanowieniem KEP przekażemy na misje – Ad Gentes. Bóg zapłać już teraz za złożone ofiary.

6. Bóg zapłać za przygotowanie dekoracji wielkopostnej oraz dbającym o czystość świątyni. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej o przygotowanie kościoła: Maria Wolińska, Bernadeta Gut, Maria Dębska.

7. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela”, „Miłujcie się”, najnowszy numer L`Osservatore Romano, kalendarze misyjne oraz dla dzieci „Staś” na Wielki Post.

Ogłoszenia, o które proszono:

  1. Dzisiaj tj. 21.02. Prezes Związku Podhalan zaprasza wszystkich członków i sympatyków na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się o godzinie 18.00 w budynku OSP nowej Remizy. Aneta Twaróg.
  2. Za tydzień gościć będziemy przedstawicieli Wydawnictwa św. Pawła z Częstochowy, którzy będą promować i sprzedawać Ewangeliarz – Słowo Boże na każdy dzień 2021 roku oraz inne pozycje książkowe.
  3. Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej zaprasza do obejrzenia wystawy 47 obrazów Matki Bożej, które ukoronował Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Wystawa jest wewnątrz bazyliki i można ją zwiedzać od 7.00 do 17.00 do 25 marca 2021.
  4. Gość Niedzielny przygotowuje specjalne, okolicznościowe wydanie, które będzie w całości poświęcone św. Józefowi – opiekunowi św. Rodziny. Na 100 stronach znajdą się ciekawe treści: m.in. ciekawostki historii kultu św. Józefa; miejsce objawień św. Józefa, który wreszcie przemówił; ciekawe symboliczne malarskie przedstawienia świętego; modlitwy i świadectwa osób, które wymodliły łaski za wstawiennictwem świętego. Zapisy na to wydanie będą prowadzone w naszej zakrystii. Zapraszamy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *