Ogłoszenia duszpasterskie 02.05.2021

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 maja 2021 roku

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Polonii i Polaków za granicą. Pamiętamy w naszych modlitwach o Rodakach w różnych stronach świata. Bóg zapłać ofiarodawcom ze Stanów Zjednoczonych p. Helenie i Janowi Skupień oraz p. Stefanii Luberda – Czerwińskiej.

2. Rozpoczął się miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe będą wieczorem po zakończonej Mszy św. Na majówkach szczególnie modlić się będziemy za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za nasze rodziny, o dobre urodzaje, o ustanie pandemii koronawirusa. Dla dzieci przygotowaliśmy plansze z naklejkami na każdy dzień, by pamiętać o intencjach, które przedstawiamy przez pośrednictwo Maryji. Wszystkich zapraszamy.

3. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego o 8.00 i 11.00. Po Sumie odnowienie Ślubów Jasnogórskich i nabożeństwo majowe, modlić się będziemy o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo naszego patrona św. Michała Archanioła.

Msze św. w maju będą o godzinie 18.00.

4. W środę i piątek po majówce – dzieci, które mają przystąpić do Komunii św. mają swoje próby liturgiczne.

5. Nasza Parafia bierze udział w Różancowym „Jerycho” w Ludźmierzu, w dniu 5 maja (tj. środa) od godziny 4.00 do 8.00. Jest to modlitwa, którą prowadzi nasza parafia w kaplicy św. Jana Pawła II. Kto będzie mógł niech się wybierze lub czuwa w swoim domu w tych godzinach.

6. W pierwszy piątek spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 17.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po rannej Mszy św. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Proszę chorych zgłosić w zakrystii.

7. W niedzielę za tydzień nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godzinie 8.00.

8. W przyszłą niedzielę 9 maja o godzinie 11.00 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Prosimy, by korzystać ze Mszy św. o godzinie 8.00 a miejsce w świątyni pozostawić najbliższej rodzinie dzieci. Spowiedź będzie dla dzieci, rodzeństwa, rodziców i krewnych w sobotę o godzinie 9.00.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. W tym tygodniu serdecznie proszę o pomoc Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

10. 23 maja odbędzie się w naszym kościele Koncert majowy zatytułowany: „Kochanej Mamie”. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do zaśpiewania na cześć Matki Bożej i dla swojej Mamy pieśni, piosenki religijnej o tematyce maryjnej oraz mówiącej o szacunku i miłości do ziemskich matek. Dobiega koniec zapisów.

11. Trwa inwentaryzację naszego cmentarza. Proszę te osoby, które zarezerwowały miejsca na cmentarzu na przyszłe groby, by stawiły się w kancelarii parafialnej przedstawiając pisemne pokwitowania potwierdzające rezerwację i dokonaną wpłatę. Podkreślam, że nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. W tych pracach chodzi o stworzenie pełnej dokumentacji i uporządkowanie wszystkich niejasnych spraw związanych z administracją cmentarza. Proszę to uczynić w tym tygodniu.

12. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Misyjne Drogi” a dla dzieci „Staś”.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

Pozdrawiamy naszą Polonię i zapewniamy o szczególnej modlitwie.