Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021

NIEDZIELA WIELKANOCNA – Wniebowstąpienie Pańskie
16 maja 2021 roku

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Pokrywamy nimi prace przy rozbudowie zakrystii. Trwają prace przy instalacji elektrycznej. W tym tygodniu rozpoczną się przy ociepleniu i tynkowaniu ścian. Jak przebiegają prace można zobaczyć na stronie parafialnej w dziale galeria.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy wieczorem po zakończonej Mszy św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę za tydzień nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godzinie 8.00.

3. Za tydzień w niedzielę zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania na Mszę św. dziękczynną o godzinie 11.00, by podziękować za łaskę darów Ducha Świętego.

4. W środę spotkanie Rady Parafialnej o godzinie 19.00.

5. W czwartek po nabożeństwie majowym zapraszam na pierwsze spotkanie i zapisy chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy pragną być ministrantami oraz dziewczynki pragnące śpiewać w młodszej scholce dziewczęcej.

6. W piątek – trzeci miesiąca – adoracja i Godzina Miłosierdzia o godzinie 17.00. W naszej parafii istnieje Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Celem Tej Grupy jest niesiemy pomocy duszom w czyśćcu. Krótkie – najważniejsze informacje są na ulotce przy gazetach. Proszę je zabrać i zapoznać się. Może ktoś podejmie się działalności w Apostolstwie.

7. 23 maja o godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich na Koncert: „Kochanej Mamie”. Próba generalna dla wykonawców będzie w piątek wieczorem o godzinie 19.00.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. W tym tygodniu prosimy o to p. Maria Ciężobka, Zofia Durka, Helena Ciężobka z ul. Pienińskiej.

9. Trwa inwentaryzację naszego cmentarza. W pierwszej kolejności proszę te osoby, które zarezerwowały miejsca na cmentarzu na przyszłe groby, by stawiły się w kancelarii parafialnej przedstawiając pisemne pokwitowania potwierdzające rezerwację i dokonaną wpłatę.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, oraz czasopismo o tematyce misyjnej „Misyjne Drogi”.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Marię Ostwald – polecamy ją miłosierdziu Bożemu.

Ogłoszenia o które proszono:

  1. Wójt Gminy Nowy Targ informuje, że konsultacje społeczne Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Sołectwa Ostrowsko odbędą się w poniedziałek 24 maja o godz. 18.00 w Remizie OSP. Szczegóły na stronie parafii oraz na tablicach ogłoszeniowych na wsi.
  2. Sołtys, Rada Sołecka i OSP dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję “Majowe sprzątanie” w minionym tygodniu. Udało się nam wspólnymi siłami posprzątać trochę naszą wieś. Nie jest to koniec naszej akcji, będziemy ją kontynuować w tym tygodniu, w zależności od pogody. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy – na wtorek, środę na godz.18.00 pod remizę OSP.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *