Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 roku

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich na Koncert zatytułowany: „Kochanej Mamie”.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Rozpoczyna się w liturgii okres zwykły w ciągu roku – obowiązuje kolor zielony szat liturgicznych. Za tydzień kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

3. Bóg zapłać za złożone ofiary na rozbudowę nowej części zakrystii. Zebraliśmy 2843 zł. Pokrywamy nimi prace przy rozbudowie zakrystii i wyposażeniu w nowe meble i sprzęty.

4. Nabożeństwa majowe odprawiamy wieczorem po zakończonej Mszy św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę za tydzień nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godzinie 11.00.

5. W środę Dzień Matki – pamiętajmy o naszych Mamach. W tym dniu „Majówka Góralska” przy pomniku św. Jana Pawła II o godzinie 17.00.

6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Chcemy się do niej przygotować. Stąd w środę po majówce w kościele – zapraszam rodziny, które proszone są o przygotowanie ołtarzy na procesją Bożego Ciała oraz przedstawicieli OSP, Koła Gospodyń, Klubu Sportowego, Związku Podhalan, a także Górali, którzy noszą baldachim oraz panów, którzy chętnie w czymś chcą pomóc. O przygotowanie ołtarzy proszeni są mieszkańcy ul. Gorczańskiej: p. Elżbieta Kos, Anna Perełka, Stanisław Ciężobka, Anna Miśkiewicz, Małgorzata Fatla, Marzena Amboż, Monika Miśkiewicz, Stanisława Truty, Antonina Luberda, Aniela Ludzia, Irena Klimowska, Krystyna Przybocka.

7. W czwartek po nabożeństwie majowym mają swoje spotkanie kandydaci na ministrantów – czekamy jeszcze na chętnych. Również trwa nabór do scholii dziewczęcej.

8. W Niedzielę za tydzień 30 maja obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godzinie 11.00.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. W tym tygodniu prosimy o to p. Dorota Szumal, Katarzyna Domalik, Małgorzata Ciężobka z ul. Pienińskiej.

10. Uzupełniamy ewidencję grobów na naszym cmentarzu. Na stronie parafialnej można zobaczyć mapkę cmentarza z podziałem na kwatery, rzędy oraz opatrzone numeracją groby. Nadal prosimy osoby z rezerwacjami, by przedstawiły pisemne pokwitowania potwierdzające rezerwację i dokonaną wpłatę.

11. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, oraz czasopismo o tematyce misyjnej „Misyjne Drogi” a dla dzieci „Staś”. Są też ulotki o Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym.

12. Koło Związku Podhalan w Chicago informuje, że 18 maja 2021 roku zmarł Jan Garbacz, długoletni członek Koła. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24 maja godz.10.30 miejscowego czasu – poleć go miłosierdziu Bożemu.

Ogłoszenia o które proszono:

  1. Dnia 1 czerwca w godzinach 10.00 -12.00 w Ośrodku Zdrowia w Ostrowsku odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  2. W kwietniu miała miejsce premiera filmu „Wyrok na niewinnych”. Dzisiaj rozdajemy Vouchery uprawniające do 50% zniżki na zakup biletu w internetowym kinie. Zapraszamy do obejrzenia wartościowego filmu opowiadającego się za życiem.
  3.  Spotkanie organizacyjne drużyny harcerskiej, odbędzie się w czwartek (tj.27.05.21r.) o godz. 15:30 w budynku szkoły. Zapraszamy uczniów od klasy trzeciej do siódmej. Na spotkaniu zaprezentujemy krótką prezentacje dotyczącą oferty zajęć. Podharcmistrz Radosław Fiedler

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *