Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021

11 Niedziela zwykła – 13 czerwca 2021 roku

1. Jeszcze raz dziękuję za udział w oktawie Bożego Ciała, te codzienne procesje niech pomnożą naszą wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim asystom, Panom od baldachimu, dzieciom, młodzieży. Służbie Liturgicznej, Scholii. Bóg zapłać

2. Podziękowania od Pana Grabarza za ofiary złożone na utrzymanie porządku na parafialnym cmentarzu.

3. We wtorek spotkanie młodszej scholii dziewczęcej o godzinie 15.00.

4. W czwartek o 18.00 mają swoje spotkanie kandydaci na ministrantów.

5. Nabożeństwo do serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. za wyjątkiem piątku.

6. W piątek – trzeci miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia od godziny 17.00 oraz nabożeństwo do Serca Jezusowego na zakończenie adoracji.

7. Trwają prace w zakrystii. W starej części ściany został wyrównane i położono tynki. Trwają prace w nowej części. Są już okna i drzwi przeciwpożarowe. W najbliższym czasie rozpoczną się prace hydrauliczne z doprowadzeniem wody. Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca i składka inwestycyjna.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. W tym tygodniu prosimy o to Państwa: Paweł Musiał, Maria Gromada, Halina Garbacz z ul. Pienińskiej.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”.

10. 24 czerwca (czwartek) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” pozwolą na wsparcie polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata. Ulotki o zbiórce są do zabrania przy gazetach. Szczegóły podam za tydzień.

11. 27 czerwca w niedzielę w uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy organizujemy w naszej parafii dzień poświęcony chorym, starszym, niepełnosprawnym. Swoje święto przeżywać będą Róże Żywego Różańca. Mamy w głównym ołtarzu obraz MB Nieustającej Pomocy. W czasie dodatkowej Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Po liturgii będziemy świętować przy kawie i ciastku. Proszę rodziny takich osób, by umożliwiły dotarcie do kościoła na tę uroczystość, pokonując schody i wszelkie bariery architektoniczne oraz podwożąc samochodem. Może to być radość dla nich, że mogą znaleźć się w kościele do którego wcześniej chętnie chodzili.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *