Ogłoszenia duszpasterskie 20.06.2021

12 Niedziela zwykła – 20 czerwca 2021 roku

1. Dekret Metropolity Krakowskiego Abp. Marka Jędraszewskiego znoszący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. jest wywieszony w gablocie. A w nim przypomina, że ci którzy zaniedbują ten obowiązek popełniają grzech ciężki.

2. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św.

3. We środę spotkanie młodszej scholii dziewczęcej o godzinie 15.00.

4. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Msza św., rano o 7.00 oraz o 18.00 będzie Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież na Eucharystię, by podziękować Panu Bogu za naukę i prosić o dobre wakacje. Możliwość spowiedzi będzie od 17.00.

Po Mszy św.swoje ostatnie spotkanie będzie mieć Służba Liturgiczna: kandydaci, ministranci i lektorzy.

5. Prace w zakrystii. W minionym tygodniu wykonano wylewki, położono parapety, ocieplono ściany, wykonano instalację wodną. Na plebanii wymieniono okna w części zachodniej. Trwają prace wykończeniowe. Dzisiaj składka inwestycyjna na pokrycie wszystkich tych prac.

6. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę. W tym tygodniu prosimy o to Państwa: Agnieszka Pędzimąż, Mariola Pajerska, Barbara Zagata z ul. Pienińskiej.

7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś”.

8. 24 czerwca (czwartek) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego. Przychody z akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” pozwolą na wsparcie polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata. Ulotki o zbiórce są do zabrania przy gazetach. Początek zbiórki w czwartek od godziny 16.00 – 21.00. Miejscem składania zużytego sprzętu jest teren plebanii przy garażu. Odbiór elektrośmieci nastąpi w piątek wcześnie rano.

9. 27 czerwca w niedzielę w uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy organizujemy w naszej parafii dzień poświęcony chorym, starszym, niepełnosprawnym. Swoje święto przeżywać będą Róże Żywego Różańca. Mamy w głównym ołtarzu obraz MB Nieustającej Pomocy. W czasie dodatkowej Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Po liturgii będziemy świętować przy kawie i ciastku. Proszę rodziny takich osób, by umożliwiły dotarcie do kościoła na tę uroczystość, pokonując schody i wszelkie bariery architektoniczne oraz podwożąc samochodem. Może to być radość dla nich, że mogą znaleźć się w kościele do którego wcześniej chętnie chodzili.

Ogłoszenie o które proszono:

Zapraszam wszystkich mieszkańców Ostrowska na zebranie wiejskie, które odbędzie się w następną niedzielę 27 czerwca o godz. 17.00 w Nowej Remizie. Tematem zebrania będzie kwestia dopłaty do komunikacji miejskiej i ścieków oraz sprawy bieżące wsi.           Sołtys

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *