Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021

25 Niedziela zwykła – 19 września 2021 roku

1. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon
                              i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

wtorek – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty

czwartek – wspomnienie św. Pio z Petrelciny, prezbitera

2. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne: OSP, Odział Związku Podhalan, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Kapelę Góralską, Róże Żywego Różańca, Radę Parafialną, Scholę dziecięcą i młodzieżową, Służbę Liturgiczną Ołtarza, poczty sztandarowe oraz wszystkich gości przybywających na wspólne przeżycie tego czasu z nami. Sumę odprawimy o godzinie 11.00 a następnie będzie procesja eucharystyczna. Naszej uroczystości przewodniczyć będzie ks. kanonik Zbigniew Książkiewicz obchodzący złoty jubileusz kapłaństwa. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich parafian o włączenie się w uświetnienie tego dnia, proszę o posługę przy sztandarach, feretronach, baldachimie, zapraszam dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. OSP serdecznie proszę o tradycyjną pomoc przy zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich przybywających do nas na tę uroczystość.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

4. W sobotę o godzinie 17.00 będzie spowiedź przed odpustem. A o 17.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

5. Dziękuję tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię i złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień – na odpust zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcą pomóc a w szczególności prosimy mieszkańców z ul. Jana Pawła II: Teresa Antolec, Joanna Wawrzon, Stanisław Mach, Ewa Byrdak, Beata Luberda i ul. Polnej: Beata Chryczyk.

6. Jest nowy numer „Niedzieli” i dla dzieci „Staś” na październik.

7. W najbliższą niedzielę (26 września) obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. będzie także możliwość złożenia ofiary, która poznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

Wszystkim niech wyprasza na ten tydzień szczególne łaski
nasz patron św. Michał Archanioł.

Ogłoszenie o które proszono:

Zarząd Spółki Wodnej dziękuje strażakom OSP Ostrowsko za pomoc w odpowietrzeniu sieci wodociągowej w dniach 17-18 września. Brak wody po oczyszczeniu zbiornika był spowodowany powyższym faktem. Za utrudnienia z tego tytułu przepraszamy. Zarząd Spółki wodnej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *