Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19 grudnia 2021 roku

1. Kończy się okres Adwentu: W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w salce na plebanii po Mszy św.

2. We wtorek odwiedziny chorych z Komunią św. przed świętami. Proszę chorych zgłosić w zakrystii. Spowiedź adwentowa. Zapraszamy do konfesjonałów od 16.30 – 18.00 (18.00 – 18.30 przerwa) oraz 18.30 – 19.30.

3. W piątek Wigilia: Zakończenie Rorat o godzinie 7.00.

Msza św. Pasterska o Północy. Taca z pasterki przeznaczona na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, między innymi na domy samotnych matek.

Zakończymy modlitwą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych – zachowanie postu od pokarmów mięsnych; rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej modlitwą, odczytanie fragmentu z Pisma św. (Łk 2, 1-20); dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd.

4. W sobotę Boże Narodzenie. Msze św. według następującego porządku: 8.00, 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.

5. W niedzielę św. Szczepana i zarazem Niedziela Świętej Rodziny będziemy modlić się o świętość naszych rodzin, zapraszamy, by w tym dniu na Mszę św. razem przyszli małżonkowie;poświęcenie owsa po każdej Mszy św. a składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. Po świętach wizyta duszpasterska. Szczegóły na ten temat podamy w następną niedzielę.

7. W środę po roratach prosimy młodzież o pomoc w dekoracji kościoła.
A w czwartek prosimy mieszkańców ul. Orkana o przygotowanie kościoła na święta: p. Łucja Kamoń, Joanna Wróbel, Renata Kamoń i ul. Na Równi Józefa Olendzka.

8. Prasa katolicka: jest nowy tygodnik „Niedziela”, „Miłujcie się”.

9. Koncert Kolęd i Pastorałek: 16 stycznia 2022 roku tj. w niedzielę odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd i Pastorałek. Każdy może wystąpić: dzieci, młodzież, dorośli. Wykonać można dowolny utwór o tematyce bożonarodzeniowej, śpiewając solo, z akompaniamentem lub wykonać sam utwór instrumentalny. Utwory nie mogą się powtarzać dlatego obowiązuje kolejność zgłoszeń. Czekamy codziennie w zakrystii do Wigilii.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Pani Listonoszka przy wypłacie emerytur i rent zgubiła pewną sumę pieniędzy. Uczciwego znalazcę proszę o kontakt w zakrystii.

2. Zarząd Spółki Wodnej informuje o możliwości podłączeń do nowego odcinka linii wodociągowej od mostu na Leśnicy w kierunku sklepu Groszek, na tzw. Rystagach. Zgłoszenia u Prezesa lub P. Skarbnik.

3. Komunikat o stanie wody dostępny na stronie lub w gablocie.

4. Przypominamy o wpłatach na remont sieci za 2021 r. tym, którzy jeszcze tego nie zrobili.