Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2024

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
18 lutego 2024 roku

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Dzisiaj po głównej Mszy św. Droga Krzyżowa, a o 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosić będą ojcowie Karmelici z Kluszkowiec. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Następnie dodatkowa Msza św. ok. 15.15. Po Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem dla tych, którzy nie uczestniczyli w Środę Popielcową.

2. DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godzinie 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę po Sumie.

3. Za tydzień składka niedzielna przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II. Natomiast ofiary do puszki z przyszłej niedzieli, zgodnie z postanowieniem KEP przekażemy na misje – Ad Gentes. Bóg zapłać już teraz za złożone ofiary.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

O godzinie 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii.

5. Bóg zapłać za przygotowanie dekoracji wielkopostnej oraz dbającym o czystość świątyni. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej o przygotowanie kościoła: p. Katarzyna Domalik, Małgorzata Ciężobka, Helena Luberda, Henryka Szewczyk.

6. Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jak co tydzień jest do nabycia tygodnik „Niedziela” a dla dzieci „Staś” na marzec.Przy gazetach jest bezpłatna gazeta „Dobre Nowiny”.

Zmarł śp. Andrzej Pęksa. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.