Ogłoszenia duszpasterskie 06.03.2022

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –
6 marca 2022 roku

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Dzisiaj po głównej Mszy św. Droga Krzyżowa, a o 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosić będzie Karmelita o. Robert Strojny z Kluszkowiec – który pracował w Jerozolimie na Górze Karmel. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Następnie dodatkowa Msza św. ok. 15.15. Po Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem dla tych, którzy nie uczestniczyli w Środę Popielcową.

2. DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godzinie 16.30 i 20.00 oraz w niedzielę po Sumie.

3. W ubiegłym tygodniu do puszki na pomoc dla uchodźców z Ukrainy złożono 4500 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Pieniądze zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

4. Za tydzień na Mszę św. o godzinę 11.00 zapraszamy dzieci z klasy III, którym poświęcimy i rozdamy książeczki do modlitwy w ramach przygotowania do I Komunii św. i spowiedzi.

5. Za tydzień składka niedzielna przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

Natomiast ofiary do puszki z przyszłej niedzieli, zgodnie z postanowieniem KEP przekażemy na misje – Ad Gentes. Bóg zapłać już teraz za złożone ofiary.

6. Bóg zapłać za przygotowanie dekoracji wielkopostnej oraz dbającym o czystość świątyni. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Gorczańskiej o przygotowanie kościoła: p. Elżbieta Szumal, Maria Greczek, Elżbieta Waksmundzka.

7. Prasa katolicka: Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jak co tydzień jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.

Ogłoszenia, o które proszono:

1.Zebranie wiejskie oraz sprawozdawczo-wyborcze wspólnoty gruntowej (Leśnej) odbędzie się w niedzielę 13 marca 2022 w Nowej Remizie o godzinie 16.30. Wszystkich członków Wspólnoty serdecznie zapraszamy: Sołtys oraz Prezes Wspólnoty Leśnej.

2. Od 4 marca w polskich kinach można obejrzeć film „Cud Guadalupe”. To pierwsza kinowa, fabularna opowieść o objawieniach MB z Guadalupe. Seanse 6 i 10 marca o godzinie 18.40 w kinie „Tatry” w Nowym Targu.