Nasz Ojciec Rekolekcjonista

Nazywam się o. Mariusz Piotr Bartuzi, jestem Misjonarzem Afryki – Ojcem Białym. Pochodzę z Ratułowa, które jest częścią parafii NMP Królowej Polski w Miętustwie. Święcenia kapłańskie przyjąłem w moim kościele parafialnym w lipcu 2006 r. z rąk bp. Józefa Guzdka. Po święceniach pracowałem w Algierii, a od ponad pięciu lat zajmuję się animacją misyjną i duszpasterstwem powołań w Polsce, mieszkam obecnie we wspólnocie Ojców Białych w Natalinie koło Lublina. Moje zgromadzenie założył kard. Karol Lavigerie ponad 150 lat temu w Algierii, aby zajmować się ewangelizacją oraz opieką nad najbiedniejszymi w Afryce.

Strona internetowa zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych

https://misjonarzeafryki.org

Strona internetowa stowarzyszenia Przyjaciele Misjonarzy Afryki (PMA)

https://pma.ojcowiebiali.org

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *