Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 maja 2022 roku

1. Dzisiaj ks. Stanisław przeżywa Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Życzymy Mu w tę piękną rocznicę, by w zdrowiu i radości mógł służyć naszej wspólnocie, a od nas doświadczał wdzięczności. A dobry Bóg błogosławił wszystkie dni jego życia.

W 1983 roku św. Jan Paweł II Wielki powiedział do kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej: Przynależę do seminarium krakowskiego i mam prawo do was, a wy do mnie. Przynależę w tym znaczeniu, że seminarium krakowskie mnie przygotowało do kapłaństwa. To jest wielka rzecz, przygotować człowieka do kapłaństwa. Okres, w którym to się działo w moim życiu, był okresem szczególnym, wyjątkowym. Mając na uwadze te słowa Ojca Świętego, w imieniu Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego serdecznie zapraszam wszystkich młodych mężczyzn, pragnących wkroczyć na drogę formującą do kapłaństwa, do zapisywania się do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Więcej szczegółów na stronie www.seminarium-krakow.pl.

2. Bóg zapłać za złożone ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Zebrano 2936 zł i 20 dolarów.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy wieczorem po zakończonej Mszy św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę za tydzień nabożeństwo majowe będzie po Sumie.

4. Jutro, we wtorek oraz w środę przypadają kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Modlitwy z procesją błagalną urządzimy po Mszy św.

5. W czwartek Dzień Matki – pamiętajmy o naszych Mamach.

6. W Niedzielę za tydzień 29 maja obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godzinie 11.00.

7. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na fundusz kwiatowy. W tym tygodniu prosimy o to p. Dorota Klimowska, Anna Luberda, Joanna Szumal z ul. Gorczańskiej.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”.

Ogłoszenie o które proszono:

W dniach 10-12.06.2022 r. w Suchem k.Poronina organizowane są rekolekcje dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Zapisy na Fb: Młodzieżowa Szkoła Maryi Oasis Podhale, więcej na plakacie w gablocie.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *