Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022

Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 roku

1. Składamy z serca płynące podziękowania wszystkim osobom, które tak pięknie przygotowały Złoty Jubileusz ks. Stanisława: dzieciom, młodzieży, dorosłym za wielki trud i poświęcony czas. Jeszcze raz wszystkim Bóg zapłać.

2. Na zakończenie nabożeństw majowych we wtorek (31.05.) o godzinie 18.00 zgromadzimy się przy kapliczce przy drodze do Gronkowa i w procesji do kościoła odprawimy majówkę a na zakończenie będzie Msza św. Może uda się gospodarzom ogarnąć teren przy kapliczce.

3. W czerwcu nabożeństwo do Serca Jezusowego odmawiać będziemy po zakończonych Mszach św.

4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.

5. W pierwszy piątek Msza św. rano o 7.00 oraz o 18.00. Odwiedziny chorych od 8.30. Proszę chorych zgłosić w zakrystii. Spowiedź rano i po południu od 17.00.

6.W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryji po Mszy św.

7. W niedzielę po Sumie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

8.W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszki przeznaczone będą dla p. Grabarza w podziękowaniu za troskę o parafialny cmentarz. Proszę o podpisanie kopert z imienia i nazwiska oraz adresem. Ofiary zostaną wprowadzone do ewidencji cmentarza. Lista Ofiarodawców z ubiegłego roku znajduje się w gablocie. Dbajmy wszyscy o nasz cmentarz.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę i ofiary na fundusz kwiatowy. W tym tygodniu prosimy o to p. Iwona Przybocka, Janina Kacprzak, Mirosław Marszałek z ul. Gorczańskiej.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” oraz „Różaniec” a dla dzieci „Staś” na czerwiec oraz „Anioł Stróż”.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Można zamówić filmie z jubileuszu ks. Stanisława w cenie 35 zł z pendrivem.
  2. Z okazji 25 rocznicy pobytu Ojca św. Jana Pawła II na Podhalu będą miały miejsce następujące wydarzenia w Ludźmierzu:

4 czerwca (sobota) odbędzie się XXIV Pielgrzymka „SURSUM CORDA” Zakopane – Ludźmierz.

5 czerwca – Pielgrzymka strażacka

5 czerwca Koncerty: Arka Noego i Lux Torpeda

12 czerwca – Góralska Banderia Konna

Szczegóły na plakacie.

• Sołtys i Rada Sołecka wyjaśnia w nawiązaniu do informacji w sprawie drogi pod cmentarzem, że na razie gromadzony jest materiał na podbudowę, natomiast do budowy drogi przystąpimy po przyjęciu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, uwzględniającego poszerzenie cmentarza.

Przypominamy również, że w/w droga jest ujęta w tymże planie od 2008 roku i jej przebieg jest określony po tzw. stykach działek przylegających, za zgodą właścicieli (żaden pisemny protest nie wpłynął do UG Nowy Targ), a środki na realizację tego zadania zostały przekazane z budżetu sołectwa na podstawie uchwały Zebrania wiejskiego w 2021 roku.

• Zarząd Spółki Wodnej przypomina o opłatach na utrzymanie sieci wodociągowej za 2021 i 2022 rok. Dla ułatwienia w poniedziałek 6 czerwca w Nowej Remizie o godzinach 16.00 – 20.00 będzie można dokonać wpłaty i uregulować zaległości. Prezes Spółki Wodnej.