Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021

26 Niedziela zwykła – 26 września 2021 roku
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

1. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

środa – uroczystość świętych Archaniołów: Michała Rafała i Gabriela

czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

sobota – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

2. Dzisiaj obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Modlimy się za młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po Mszy św. będzie także możliwość złożenia ofiary do puszki u ministrantów, która poznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie. Proszę zabrać mały obrazek z modlitwą za młodzież.

3. W środę święto św. Archaniołów. Msze święte będą o godzinie 7.00 i 18.00.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Michała Archanioła o godzinie 17.30.

4. W piątek – 1 października – początek nabożeństw różańcowych. Msze św. o 7.00 i 18.00. Spowiedź rano i wieczorem od godziny 17.00. Różaniec będzie w tygodniu o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Sumie. Dzieci codziennie będą otrzymywać listy od Matki Bożej gromadząc je w specjalnej kopercie. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 8.30. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii do czwartku.

5. W niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Sumie zmiana tajemnic Różańca świętego.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i upiększyli naszą świątynię na dzisiejsze święto i złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Polnej: Iwona Moczarna, Anna Leśnicka, Agnieszka Wida.

7. Jest nowy numer „Niedzieli” i dla dzieci „Staś” na październik.

Zmarła śp. Stanisława Kowalczyk, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13.00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Podziękowania:
Słowa wdzięczności dla Wszystkich Parafian za piękną uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Wszystkim grupom parafialnym: OSP, Odział Związku Podhalan, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Kapeli Góralskiej, Różom Żywego Różańca, Radzie Parafialnej, Scholii dziecięcej i młodzieżowej, Orkiestrze z Nowego Targu, Służbie Liturgicznej Ołtarza, pocztom sztandarowym, za posługę przy feretronach, baldachimie, dzieciom w strojach komunijnych oraz dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz wszystkich indywidualnym osobom: p. Agnieszce za dekorację, p. Bogdanowi za troskę o całość uroczystości, Mateuszowi za piękny przebieg uroczystości od strony muzycznej, p. Arlecie i Marysi za pomoc w kuchni. Bóg zapłać.

Naszej uroczystości przewodniczył ks. kanonik Zbigniew Książkiewicz obchodzący złoty jubileusz kapłaństwa – Jemu z serca dziękuję za przewodniczenie Mszy św. i za wygłoszone słowo Boże.

Wszystkim niech wyprasza potrzebne łaski nasz patron św. Michał Archanioł.

Ogłoszenie o które proszono:
Inicjatywa Męski Różaniec Zakopane – zaprasza mężczyzn w pierwsze soboty miesiąca do Sanktuarium Świętej Rodziny na Krupówki o godzinie 8.30, by odpowiedzieć czynem na prośbę Matki Bożej. Szczegóły są na plakacie w gablocie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *