Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022

12 Niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 roku

1. Podziękowania: Rodzinom, które przygotowywały ołtarze, członkom OSP, Kołu Gospodyń, pocztom sztandarowym, noszącym feretrony i baldachim, Paniom niosącym świece, Góralom i Młodzieży, Kapeli za oprawę muzyczną, Służbie Liturgicznej, Scholii, dzieciom w strojach komunijnych, najmłodszym sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Panu Bogdanowi i Pani Agnieszce za wielką troskę, organistom za oprawę muzyczną. Wszystkim Bóg zapłać za wielkie serce.

2. W oktawie Bożego Ciała Msza św. i procesja o godzinie 18.00. Zapraszam, by uczestniczyć i pięknie chwalić Boga, który jest z nami pod postacią Chleba.

3. Bóg zapłać za ofiary składne na inwestycje parafialne. W środę spotkanie Rady Duszpasterskiej o godzinie 19.00.

4. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków, kwiatów i ziół. Zapraszamy wszystkie dzieci na uroczyste błogosławieństwo. Możliwość spowiedzi będzie od 17.00.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Msza święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.00. Zapraszam dzieci i młodzież na Eucharystię, by podziękować Panu Bogu za naukę i prosić o dobre wakacje.

7. W sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryj Panny. Szczególnie na Mszę św. zapraszam członków Róż Żywego Różańca.

8. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę oraz ofiary na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy o troskę o kościół p. Bartłomiej Antolec, Agnieszka Ludzia z ul. Migrond oraz Mirosław Nagiecki, Sylwester Gucwa z ul. Świerkowej.

9. Za tydzień 26 czerwca w niedzielę organizujemy w naszej parafii dzień poświęcony chorym, starszym, niepełnosprawnym. Swoje święto przeżywać będą Róże Żywego Różańca. W czasie dodatkowej Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Po liturgii będziemy świętować przy kawie i ciastku. Proszę rodziny takich osób, by umożliwiły dotarcie do kościoła na tę uroczystość.

10. W miesiącu lipcu i sierpniu Msza św. poranna będzie o godzinie 7.30. Przesunięcie podyktowane jest małą ilością kapłanów, a wierni chcą uczestniczyć we Mszy świętej w czasie wakacji.

11. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci wakacyjny numer „Stasia”.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *