Ogłoszenia duszpasterskie 05.02.2023

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 lutego 2023 roku

1. Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację Koncertu Kolęd, a więc: muzykom, wykonawcom, operatorom dźwięku i świateł, prezenterom, autorom tekstów, przekazu internetowego: tym którzy z serca pomagali, by było pięknie składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać.

2. Pragę podziękować młodzieży za pracę w demontażu szopki i dekoracji świątecznej
w naszym kościele. Zrobili to sprawnie i elegancko. A byli to: Julia Szumal, Patrycja Kopeć, Oliwia Kamińska, Roksana Chmielarczyk, Sylwia Kamoń, Bartłomiej Luberda, Łukasz Żegleń, Franciszek Pawlica, Dominik Chmielarczyk. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

3. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Pawła Miki i towarzyszy
Piątek – św. Scholastyki, dziewicy
Sobota: Matki Bożej z Lourdes

4. W poniedziałek modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie do św. Michała Archanioła o godzinie 16.30.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 16.30.

6. Za tydzień druga niedziela nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz po Sumie.

Podobnie, jak w roku ubiegłym według następującego porządku:
Niedziela 12 lutego:
12.00 – 12.30 – Rodzice z najmłodszymi dziećmi
12.30 – 13.00 – Rodzice i dzieci ze SP klasy 0 – 1
13.00 – 13.30 – Rodzice i dzieci ze SP klasy 2 – 3
13.30 – 14.00 – Rodzice i dzieci ze SP klasy 4 – 6
14.00 – Nieszpory

Niedziela 19 lutego:
12.00 – 12.30 – Ministranci i Lektorzy
12.30 – 13.00 – Młodzież z klasy 7 i 8
13.00 – 13.30 – Młodzież ze Szkoły średniej i starsza
13.30 – 14.00 – Schola Młodzieżowa i Dziecięca
14.00 – Nieszpory

7. Podziękowania składamy tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiarę na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Jana Pawła II: p. Zofia Kowalczyk, Maria Ciężobka, Janusz Łyszczarz, Katarzyna Byrdak.

8. Prasa katolicka: Dla dzieci jest miesięcznik „Staś” a dla dorosłych tygodnik „Niedziela” a w nim m.in. Dlaczego Kościół z taką łatwością orzeka dziś nieważność małżeństwa? I to nawet w sytuacji, gdy małżonkowie mają już dorosłe dzieci? Na te pytania odpowiada znawca prawa kanonicznego.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mieczysława Ludzia. Polećmy go Bożemu miłosierdziu.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Sołtys i Rada Sołecka informują, że powstała inicjatywa upamiętnienia wywodzącego się z Ostrowska światowej sławy matematyka Stefana Banacha w 80 rocznicę jego śmierci, która przypada na 2025 rok. W związku z tym zapraszamy w środę na godz.19.00 do remizy przedstawicieli wszystkich organizacji działających na wsi oraz wszystkich zainteresowanych o włączenie się w powołanie Komitetu obchodów tej rocznicy.

2. Wzywa się wszystkich właścicieli psów na terenie wsi o dopilnowanie, aby nie wychodziły poza obejścia, ponieważ wałęsające się  w grupach, stanowią zagrożenie dla przechodniów, a w szczególności dla dzieci. Sołtys