Ogłoszenia duszpasterskie 21.08.2022

21 Niedziela zwykła  –  21 sierpnia 2021roku

1. Zmiana w terminie dożynek. Niedziela dożynkowa – czyli podziękowania Bogu za plony ziemi będzie 4 września. Msza św. dziękczynna będzie o godzinie 8.00. Delegacja z wieńcem uda się na Sumę do Ludźmierza.

2. Dzisiaj w ramach ogólnopolskiej inicjatywny Procesji Różańcowych w naszej Ojczyźnie odbędzie się procesja dziękczynno – błagalna za Polskę. W naszym dekanacie w Nowym Targu procesja modlitewna wyruszy spod Krzyża misyjnego w parafii NSPJ o godzinie 15.00 i przejdzie na Rynek Miasta.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • w środę – święto św. Bartłomieja Apostoła
  • w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej
  • w sobotę – wspomnienie św. Moniki
  • w niedzielę – św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła

4. Dziękuję wraz z Radą Parafialną wszystkim, za ofiary składane na inwestycje parafialne. W najbliższym czasie rozpoczynamy (wrzesień) prace remontowe na wieży naszej świątyni tj. malowanie dachu i wymiana okien nad chórem. Jest to początek dużego przedsięwzięcia jakim jest malowanie dachu całego kościoła oraz wymiana zewnętrznych okiem. Prosimy o wsparcie finansowe tej pracy. Liczymy, że cała parafia włączy się to dzieło.

5. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiary na kwiaty. Na nowy tydzień prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej: Anna Rzońca, Sylwia Kopeć, Maria Niemiec, Marta Kos.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

7. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś” na miesiąc wrzesień.

8. Przy gazetach są wyłożone modlitewniki dla chorych i starszych. Wyśmienita pomoc w modlitwie. Ofiara jest dowolna. Można pieniądze w rzucić do skrzynki za gazety.

9. Do kin wszedł film fabularny „Notre – Dame płonie”, wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy i bezcennych relikwii chrześcijaństwa. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Sołtys i Rada Sołecka apelują raz jeszcze do mieszkańców Ostrowska o utrzymanie porządków wokół własnych posesji, a w szczególności o przycięcie wystających gałęzi poza ogrodzenie wzdłuż dróg gminnych i wiejskich. Termin realizacji – do 31 sierpnia, po tym terminie Sołtys wraz ze Strażą Gminną dokonają sprawdzenia. Przypominamy, że jest to obowiązek ustawowy, a nie stosowanie skutkuje odpowiedzialnością prawną.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.