Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022

26 Niedziela zwykła – 25 września 2022 roku
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

1. Kalendarz liturgiczny

wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

środa – wspomnienie św. Wacława, męczennika

czwartek – uroczystość świętych Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela

piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

niedziela – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

3. W czwartek święto św. Archaniołów. Msze święte będą o godzinie 7.00 i 18.00

4. W piątek pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy młodzież z kasy 7 i 8 oraz inne osoby, które chcą przystąpić do sakramentu Bierzmowania.

4. W sobotę – 1 października – początek nabożeństw różańcowych. Różaniec będzie w tygodniu o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Sumie. Dzieci codziennie będą otrzymywać naklejki, które noszą tytuł „Matka wielu imion”.

5. W niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Sumie zmiana tajemnic Różańca świętego.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i upiększyli naszą świątynię na dzisiejsze święto oraz złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Za piękną dekorację kwiatową naszym dekoratorkom: p. Agnieszce i Małgorzacie. Za zawieszenie nowych flag: Panom z Rady Parafialnej. Panu Tomaszowi za wykonanie nowego nagłośnienia na zewnątrz kościoła, które wzmocni już istniejące. Od dzisiaj funkcjonują nowe urządzenia do podnoszenia obrazów wraz z melodiami. Hymny do nagrań wykonali muzycy Miejskiej Orkiestry z Nowego Targu: Władysław Wiśniowski (tenor I), Krzysztof Skrzypek (baryton), Sławomir Suski (kornet I), Paweł Ciężobka (kornet II) – Bóg zapłać muzykom oraz p. Andrzejowi, który zasponsorował wynajęcie studia i obróbkę dźwięku.

Na następny tydzień troskę o DOM BOŻY prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: Agnieszka Leśnicka, Bożena Leśnicka, Małgorzata Wielkiewicz, Stanisław Garbacz.

7. Jest nowy numer „Niedzieli” i dla dzieci „Staś” na październik.

8. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz do Sanktuarium w Mogile w terminie 8 października 2022 (sobota). Koszt całkowity wraz z biletami wstępu do muzeum i przewodnikiem 50 zł (cena przy minimum 40 osobach).

Wszystkim solenizantom składamy z serca płynące najlepsze życzenia a wszystkim parafianom i gościom niech wyprasza potrzebne łaski nasz patron św. Michał Archanioł a Polonii z Ostrowska, której patronuje również św. Michał życzymy stałej łączności z nami i rodzinami.

Ogłoszenie, o które proszono:

Dyrektor, grono pedagogiczne oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej w Ostrowsku a szczególnie Pani prof. dr hab. Monika Waksmundzka-Hajnos serdecznie zapraszają na obchody Dnia Patrona i promocję książki „Ostrowsko – moje miejsce na ziemi” autorstwa Pani Profesor. Uroczystość z udziałem zespołu Jaferniocek odbędzie się 9 października 2022 o godzinie 15.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły.

Zmarł śp. Sylwester Gucwa – polecajmy go Bożemu miłosierdziu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *