Ogłoszenia duszpasterskie 02.10.2022

wtorek – wspomnienie św. Franciszka  z Asyżu

środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. W niedzielę 18 września do puszki na cele młodzieży naszej archidiecezji złożono 252 zł. A na cele inwestycyjne 3211 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na różne cele naszej wspólnoty jak i osób potrzebujących.

3. Msze św. w październiku odprawiane będą o godzinie 18.00.

4. Nabożeństwo różańcowe będzie w tygodniu o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po porannej Mszy św. Dzieci codziennie będą otrzymywać naklejki do planszy którą wczoraj odebrały. Wszystkich zapraszamy do modlitwy różańcowej, w której będziemy polecać za wskazaniem naszego Metropolity sprawę pokoju w Ukrainie oraz naszą Ojczyznę. Różaniec prowadzą w tym tygodniu następujące grupy: Rada Parafialna, 1. i 2. Róża Żywego Różańca, Rodzice i Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. – harmonogram jest wywieszony w gablocie.

5. Nasza Parafia bierze udział w Różańcowym „Jerycho” w Ludźmierzu, w dniu 5 października (tj. środę) od godziny 4.00 do 8.00. Jest to modlitwa, którą prowadzi nasza parafia w kaplicy św. Jana Pawła II w Ludźmierzu. Kto będzie mógł niech się wybierze.

6. W środę spotkanie Rady Parafialnej o godzinie 19.00.

7. W piątek I miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00. Spowiedź rano i wieczorem od godziny 16.30. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 8.30. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii do czwartku.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali złożyli ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: Joanna Ciężobka, Andżelika Baca, Arleta Findura, Jolanta Chelicka.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz do Sanktuarium w Mogile. Koszt całkowity wraz z biletami wstępu do muzeum i przewodnikiem 50 zł. Wyjazd w sobotę 8 października 2022 o godzinie 8.00 z parkingu przy cmentarzu. Intencję Mszy św. zamówioną na sobotę odprawię w Sanktuarium.

10. Jest nowy numer „Niedzieli” i dla dzieci „Staś” na październik. Przy gazetach są wyłożone kalendarze na 2023 rok w cenie 5 zł. Zapraszamy do nabywania.

Podziękowania:
Słowa wdzięczności dla Wszystkich Parafian za piękną uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Wszystkim grupom parafialnym: OSP, Oddziałowi Związku Podhalan, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Kapeli Góralskiej, Różom Żywego Różańca, Radzie Parafialnej, Scholii dziecięcej i młodzieżowej, Orkiestrze z Nowego Targu, Służbie Liturgicznej Ołtarza, pocztom sztandarowym, za posługę przy feretronach, baldachimie, dzieciom w strojach komunijnych oraz dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz wszystkich indywidualnym osobom za piękny przebieg uroczystości. Bóg zapłać.

Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitego błogosławieństwa
i opieki św. Patronów.

Ogłoszenia o które proszono:

1. Dyrektor, grono pedagogiczne oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej w Ostrowsku a szczególnie Pani prof. dr hab. Monika Waksmundzka-Hajnos serdecznie zapraszają na obchody Dnia Patrona i promocję książki „Ostrowsko – moje miejsce na ziemi” autorstwa Pani Profesor. Uroczystość z udziałem zespołu Jaferniocek odbędzie się 9 października 2022 o godzinie 15.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły.

2. Zarząd Spółki Wodnej informuję, że podjęto działania mające na celu przywrócenie zdatności wody pitnej.

W poniedziałek 3 października nastąpi ponowne badanie wody i po uzyskaniu wyniku, informację niezwłocznie podamy do wiadomości na stronie parafii i na Facebooku.