Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca stycznia – Bóg zapłać za wszystkie ofiary dzisiaj złożone na tacę w ramach składki inwestycyjnej. Zakończyliśmy nasze spotkania kolędowe. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Podziękowania za ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła. Jest to suma 12 860 złotych. W swoim imieniu oraz w imieniu Pana Kościelnego, Ministrantów i Lektorów składamy podziękowania za wszelkie ofiary.

Wczoraj Pani Bernadeta zakończyła pracę w naszej parafii na stanowisku organisty. Dziękuję Jej za wszelki trud, poświęcenie, przez długie lata gry w naszym parafialnym kościele, za pracę ze scholą i inne inicjatywy, za dobre serce, którego zaznałem przez te trzy miesiące. Z serca składam Bóg zapłać, bo inaczej nie da się ani wynagrodzić, ani okazać wdzięczności.

2. Zapraszamy, aby korzystać z transmisji Mszy św. na naszej stronie internetowej adres: www.parafiaostrowsko.info

3. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek: św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Czwartek: św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

4. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o życzeniach i modlitwie.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.30. Prośby można składać do skrzyneczki.

6. Podziękowania tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię. Na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej o przygotowanie kościoła: Bogumiła Wróbel, Marta Kos, Józef Fijas.

7. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela” i „Misyjne Drogi”.

8. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w piątek na Mszy św.

9. 31 stycznia 2021 roku tj. w niedzielę odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd i Pastorałek zatytułowany „Śpiewajcie i grajcie Mu”. Szczegóły koncertu podamy w przyszłą niedzielę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie parafialnej do 17 stycznia.

Informuję, że rachunki za śmieci, kody kreskowe oraz harmonogramy odbioru odpadów będą do odbioru w Nowej Remizie dzisiaj po mszach św., a następnie w czwartek 21.01. i 28.01. w godz.15.00 do 18.00.  Serdecznie zapraszam.  Sołtys