Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2022

30 Niedziela zwykła – 23 października 2022 roku

piątek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

2. Dzisiaj Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tym tygodniu będziemy modlić się za misje i misjonarzy. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na misje.

3. Wybory do Rady Duszpasterskiej naszej Parafii. Karty wyborcze są wyłożone na ławkach oraz przy gazetach. Proszę je zabrać i wypełnić zaznaczając jednego kandydata. Wypełnione wrzucamy do skarbony.

4. W ramach ubiegłotygodniowej składki inwestycyjnej zebraliśmy 3005 zł i 30 USD. Bóg zapłać Ofiarodawcom. Zakończyły się prace nad górną zakrystią w kościele. W tym tygodniu mają się rozpocząć prace nad wymianą okien nad chórem. Ze względów pogodowych – padający deszcz we wrześniu – malowanie dachu wieży odłożyliśmy na czas wiosenny.

5. To już ostatni tydzień modlitwy Różańcowej. Zapraszamy codziennie o 17.30 a w niedzielę naprzemiennie po Mszach św. Za tydzień będzie po Mszy św. o 11.00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na Różańcu.

6. Grupom, które prowadziły różaniec bardzo dziękujemy. W tym tygodniu prosimy następujące grupy: 7. Róża Żywego Różańca i 8. Róża Żywego Różańca, Bajkowe Przedszkole dzieci i pracownicy oraz Lektorzy.

7. W zakrystii przyjmujemy na wypominki. Proszę podawać imiona i nazwiska
w pierwszym przypadku. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominków. Kartki na wypominki są wyłożone przy gazetach.

8.Od jutra do 7 listopada będzie podstawiony przy cmentarzu duży kontener na odpady.

9. Za tydzień Uroczystość poświęcenia naszego Kościoła. Na Sumie zaśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar naszej świątyni. Składka w następną niedzielę przeznaczona jest na budownictwo sakralne czyli na nowo budujące się kościoły.

10. W przyszłą niedzielę zmiana czasu – w nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki o godzinę do tyłu z godziny 3.00 na 2.00.

11. Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały kościół na niedzielę oraz złożyły ofiary na fundusz kwiatowy. Na następny tydzień prosimy mieszkańców z ul. Pienińskiej: p. Monika Kubik, Zofia Szumal, Stanisława Pędzimąż, Maria Kowalczyk.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa
i opieki świętych Patronów.

Osoby, które chcą nabyć książkę p. prof. Moniki Waksmundzkiej-Hajnos „Ostrowsko moje miejsce na ziemi” mogą to uczyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej.