Ogłoszenia duszpasterskie 15.01.2022

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 stycznia 2022 roku

1. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca stycznia – Bóg zapłać za wszystkie ofiary dzisiaj złożone na tacę w ramach składki inwestycyjnej. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Podziękowania za ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła. Jest to suma 24 500  złotych. W swoim imieniu oraz w imieniu Pana Kościelnego, Ministrantów i Lektorów składamy podziękowania za wszelkie ofiary.

W ramach podsumowania roku 2022:

Udzieliliśmy: chrzty: 11 dzieci; I Komunia św.: 12 dzieci; zapowiedzi: 5 osób; śluby: 4 pary; namaszczenie chorych: 52 razy; pogrzeby: 13 osób. Utrzymanie cmentarza i kaplicy:4257, w tym wywóz śmieci: 3 100 zł (przez 10 miesięcy).

Inwestycje: 1. mechanizm do podnoszenia obrazów: 11 500 zł. 2. ocieplenie poddasza nad zakrystią: 8 700 oraz wykonanie instalacji elektrycznej (p. Piotr Zygmund), 3. wykonano szafy do tego pomieszczenia (nie zapłacone jeszcze), 4. wymiana okien nad chorem, przy schodach na chór oraz w pomieszczeniu gosp. 32 500, 5. ocieplenie stropu kościoła: 23 000 zł., 6. remont konstrukcji dzwonów: 2 300 zł., 7. wykonano dodatkowe nagłośnienie na zewnątrz kościoła, oraz 8. zaizolowano mur od strony zachodniej na kaplicy św. Józefa.

2. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek: św. Antoniego, opata

Czwartek: św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Sobota: św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.30. Prośby można składać do skrzyneczki. O 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4. W piątek – trzeci miesiąca – adoracja i Godzina Miłosierdzia o godzinie 16.30.

5. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o życzeniach i modlitwie.

6. Podziękowania składam tym, którzy w tym tygodniu dbali o naszą świątynię oraz złożyli ofiarę na Fundusz Kwiatowy. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Słonecznej o przygotowanie kościoła: p. Jolanta Ciężobka, Bogusława Pawlica, Anna Trąbka, Zuzanna Kula.

7. Prasa katolicka: jest tygodnik „Niedziela” oraz dla dzieci Staś..

Ogłoszenie o które proszono

We wtorek 17 stycznia o godzinie 19.00 w remizie odbędzie się spotkanie podsumowujące miniony rok na które zapraszam wszystkich członków i sympatyków naszego Związku Podhalan oraz rodziców dzieci ze zespołu. Zapraszam Aneta Twaróg 

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *