Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA –
30 kwietnia 2023 roku

1. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe będą wieczorem po zakończonej Mszy św. a w niedzielę naprzemiennie: po porannej Mszy św. i po Sumie. W niedzielę za tydzień nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godzinie 8.00. Na majówkach szczególnie modlić się będziemy za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za nasze rodziny, o dobre urodzaje, o powołania z naszej parafii, o pokój w Ukrainie. Msze św. w maju będą o godzinie 18.00. Jutro na majówce modlić się będziemy o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo naszego patrona św. Michała Archanioła.

2. We wtorek Dzień Polonii i Polaków za granicą. Pamiętamy w naszych modlitwach o Rodakach w różnych stronach świata, zwłaszcza o Góralach mieszkających w USA.

3. We środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego o 8.00 i 11.00. Po Sumie odnowienie Ślubów Jasnogórskich i nabożeństwo majowe. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi i kościelnymi. Zachęcamy maturzystów do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ludźmierza 3 maja, aby prosić o szczęśliwe egzaminy i dobry wybór drogi życiowej. Od 15.00 okazja do spowiedzi, o 15.30 nabożeństwo majowe, a o 16.00 Msza święta.

4. W poniedziałek i czwartek swoje przygotowanie do Bierzmowania przeżywać będzie młodzież na Mszy św. o godzinie 18.00.

5. Nasza Parafia bierze udział w Różańcowym „Jerycho” w Ludźmierzu, w dniu 10 maja (tj. środę) od godziny 4.00 do 8.00. Jest to modlitwa, którą prowadzi nasza parafia w kaplicy św. Jana Pawła II w Ludźmierzu.

6. W pierwszy piątek spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 16.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po rannej Mszy św. Do spowiedzi przed Bierzmowaniem zapraszamy Młodzież, Rodziców i Rodzeństwo od godziny 16.00.

Odwiedziny chorych od godziny 8.30. Proszę chorych zgłosić w zakrystii.

7. Nabożeństwo pierwszo-czwartkowe i w pierwszą sobotę połączymy z majówką.

8. W sobotę różaniec za Ojczyznę rozpoczniemy o godzinie 17.15. i poprowadzi piąta Róża Żywego Różańca. A w niedzielę po Sumie zmiana tajemnic.

9. Dziękuję za sprzątanie naszej świątyni na niedzielę i za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu świątynię i otoczenie kościoła przygotuje Młodzież oraz Rodzice przed Bierzmowaniem.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” a dla dzieci „Staś”.

Ogłoszenie o które proszono:

1. Zebranie Wiejskie obędzie się dnia 4 maja, tj. czwartek, o godz.19.00 w Nowej Remizie. Sołtys 
2. Dzisiaj zapraszamy na KIERMASZ CIAST i słodkości przy naszym kościele. Rada Rodziców rozprowadza cegiełki na charytatywny cel, by pomóc w zebraniu funduszy na lek dla Kamilki Gil z Nowego Targu chorej na SMA.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

Pozdrawiamy naszą Polonię i zapewniamy o szczególnej modlitwie.

Udostępnij

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *