Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2023

19 Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023 roku

1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Uroczystości odpustowe
w Sanktuarium w Ludźmierzu – szczegóły są na plakacie w gablocie.

2. Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego

Środa – świętego Stefana Węgierskiego

Czwartek – świętego Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej pamiętajmy w modlitwie o ks. Jacku byłym proboszczu naszej parafii.

3. W poniedziałek we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego na Mszę św. zapraszamy 3 Różę Żywego Różańca, zelatorki Heleny Ciężobki, której patronem jest św. Maksymilian. Jej członkowie odnowią swoje przyrzeczenia, które złożyli wstępując do Żywego Różańca oraz otrzymają legitymację członkowską.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30.

5. W piątek trzeci miesiąca Godzina Miłosierdzia o godziny 17.30.

6. Za tydzień składka inwestycyjna. Dzięki Bożej Opatrzności szczęśliwie zakończyliśmy główny etap malowania dachu naszego kościoła. Prace zostały wypłacone. Koszt tych prac to kwota 67 650 zł. Jeszcze we wrześniu będą malowane gzymsy i fasada naszego kościoła. Będzie to koszt 15 000 zł. Szczegółowe sprawozdanie z tej inwestycji znajduje się w gablocie kościoła. Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład materialny w to dzieło bardzo dziękujemy składając Bóg zapłać. Za tydzień jak to zwykle w trzecią niedzielę miesiąca czynimy Msza św. o 11.00 sprawowana jest za Ofiarodawców naszej parafii.

7. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to Państwa:Fatla Małgorzata, Subisz Stanisława, Luberda Tomasz, Ludzia Aniela. z ul. Gorczańskiej.

8.Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”.

Sołtys i Rada Sołecka informują, że we wtorek w Święto Matki Boskiej Zielnej będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz rodziny z naszej parafii, która ucierpiała w pożarze. Przed i po Mszach św. członkowie Rady Sołeckiej będą zbierać do puszek przed kościołem. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o solidarność społeczną.